موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/71033 :کد

0

کمیسیون اروپا لغو روادید برای اتباع ترکیه را تصویب کرد

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۷
تعداد بازدید : ۴۱۶   
 تحلیل ایران -کمیسیون اروپا لغو روادید برای اتباع ترکیه را تصویب کرد

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه لایحه ورود بدون ویزا را برای آن دسته از اتباع ترکیه که خواهان سفر به اتحادیه اروپا برای تعطیلات کوتاه مدت و یا سفرهای تجاری هستند،‌ تصویب کرد.

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه لایحه ورود بدون ویزا را برای آن دسته از اتباع ترکیه که خواهان سفر به اتحادیه اروپا برای تعطیلات کوتاه مدت و یا سفرهای تجاری هستند،‌ تصویب کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری دویچه وله،‌ کمیسیون اروپا روز چهارشنبه لایحه ورود بدون ویزا را برای آن دسته از اتباع ترکیه که خواهان سفر به اتحادیه اروپا برای تعطیلات کوتاه مدت و یا سفرهای تجاری هستند،‌ تصویب کرد.

 

اما کمیسیون اروپا اعلام کرد که این به شرط پایبندی و اجرای تمام شروط باقیمانده از سوی دولت ترکیه به اجرا درخواهد آمد.

 

مارگرت وستاگر، عضو کمیسیون همکاری اتحادیه اروپا،‌ با انتشار تصویری از بیانیه کمیسیون اروپا بر روی صفحه توئیتر خود نوشت: «کمیسیون اروپا امروز با نظر به اینکه مقامات ترکیه به تمام تعهدات خود طبق موافقتنامه هجدهم مارس سال جاری عمل خواهند کرد،‌ به شورای اتحادیه اروپا و پارلمان اروپا لایحه لغو روادید برای شهروندان ترکیه را ارائه کرد».

 

فرانیس تیمیرمانس معاون اول رئیس کمیساریای اروپا نیز اعلام کرد:تركیه باید پنج معیار دیگر كه در توافق دوجانبه با اتحادیه اروپا پذیرفته بود را اجرا كند.

 

گفتنی است که با تصویب این لایحه در شورا و پارلمان اروپا،‌ این قانون پیشنهادی بایستی در مجالس ملی هر کشور عضو اتحادیه اروپا بطور جداگانه تصویب شود. لایحه مزبور در صورت تصویب، از تاریخ سی ام ژوئن لازم الاجرا خواهد بود.

 

مولود چاووش اوغلو،‌ وزیر خارجه ترکیه،‌ این تصمیم کمیسیون اروپا را گشودن صفحه جدیدی در روابط این کشور با اتحادیه اروپا خواند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :