موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/71045 :کد

0

افزایش نیروهای نظامی در مرزهای شمالی و شمال غرب روسیه

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۹
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -افزایش نیروهای نظامی در مرزهای شمالی و شمال غرب روسیه

نایب رئیس دومای روسیه از افزایش نیروهای نظامی این کشور در مرزهای شمالی و شمال غرب این کشور در صوت عضویت سوئد در ناتو خبر داد.

نایب رئیس دومای روسیه از افزایش نیروهای نظامی این کشور در مرزهای شمالی و شمال غرب این کشور در صوت عضویت سوئد در ناتو خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از راشا تودی، «اِوگنی سربرنینکوف» نایب رئیس دومای روسیه از افزایش نیروهای نظامی این کشور در مرزهای شمالی و شمال غرب این کشور در صوت عضویت سوئد در ناتو خبر داد.

 

«اِوگنی سربرنینکوف» گفت: ما تنها درباره (افزایش) تجهیزات نظامی صحبت نمی میکنیم. بلکه در مورد همه چیز سخن می گوییم. اگر سوئد به عضویت ناتو درآید، روسیه میزان قدرت نظامی خود را در مرزهای شمالی و شمال غرب این کشور افزایش خواهد داد. این مساله شامل دریای شمال نیز خواهد شد.

 

وی همچنین با تهدید ناتو افزود: روسیه ممکن است جوابی به گسترش استقرار سامانه موشکی جدید ناتو در مناطق شمالی بدهد که سیستم های ناتو نتوانند از آن جلوگیری کنند.

 

گفتنی است این اظهارات معاون رئیس دوما کمی پس از آن مطرح می شود که «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه در پاسخ به تصمیم سوئد برای الحاق به ناتو گفته بود که روسیه به این کار سوئد پاسخ خواهد داد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :