موضوعات ‌مرتبط: فناوری شبکه های اجتماعی

a/71084 :کد

0

میتومو؛ پیشرو در جمع آوری اطلاعات شخصی

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۲
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -میتومو؛ پیشرو در جمع آوری اطلاعات شخصی

شرکت‌های نینتندو و دنا در ماه گذشته، شبکه‌ی اجتماعی میتومو را با قابلیت بالای جمع‌آوری اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران راه‌اندازی کردند.

شرکت‌های نینتندو و دنا در ماه گذشته، شبکه‌ی اجتماعی میتومو را با قابلیت بالای جمع‌آوری اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران راه‌اندازی کردند.

 

شبکه اجتماعی میتومو (Miitomo) با همکاری مشترک شرکت‌های ژاپنی نینتندو و دنا1 (DeNA) ایجاد شد. این شبکه‌ی اجتماعی از تاریخ 31 مارس 2016 با ویژگی پرداخت درون برنامه‌ای (Free-to-Play) شروع به کار کرد و موفق شد در مدت یک ماه، بیش از 10 میلیون کاربر فعال به دست بیاورد. میتومو در حال حاضر از 8 زبان پشتیبانی می‌کند؛ اما به مرور زمان تعداد این زبان‌ها افزایش خواهد یافت. این شبکه‌ی اجتماعی برای اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. استفاده از شبکه‌ی اجتماعی مذکور برای افراد بالای 13 سال مجاز است.

 

 

 

 

 

موتومو یک شبکه‌ی اجتماعی مخصوص طرفداران بازی‌های ویدئویی است. کاربران برای ثبت‌نام در این شبکه به‌جای قرار دادن تصویر خود در صفحه‌ی حساب کاربری، باید یک آواتار به نام می (Mii) را ایجاد کنند. جزئیات طراحی آواتار متنوع بوده و کاربر می‌تواند آواتاری مشابه چهره‌ی خود نیز ایجاد کند.


سازندگان این شبکه اعلام کرده‌اند که کاربران به کمک این شبکه‌ی اجتماعی می‌توانند از ویژگی شخصیتی دوستان خود مطلع شوند. همچنین از آنجایی که این شبکه به‌صورت پرداخت درون برنامه‌ای منتشر شده، کاربر برای به دست آوردن همه‌ی امکانات آن باید پول واقعی پرداخت کرده یا در پرسش و پاسخ یا بازی‌های داخل شبکه اجتماعی شرکت کرده و امتیاز کسب کند.

 

عده‌ای از کارشناسان و طرفداران میتومو، با گذشت حدود دو ماه از انتشار این شبکه‌ی اجتماعی اعلام کردند، این شبکه در جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران از فیس‌بوک نیز قوی‌تر است. کاربران مجبور هستند برای کسب امتیاز و به دست آوردن تمام ویژگی‌های این شبکه، در مأموریت‌های روزانه‌ی میتومو شرکت کنند. این مأموریت‌ها در واقع سؤال‌هایی در مورد زندگی شخصی کاربر هستند. این سؤال‌ها را آواتارهای کاربران از آن‌ها پرسیده و بعد از این که کاربر به آن‌ها پاسخ داد، اطلاعات کسب شده در اختیار تمام دوستان وی و آواتارهای آن‌ها قرار می‌گیرد. این سؤال‌ها مواردی مانند «نام میانی مادر شما چیست؟ به چه نوع پیتزایی علاقه دارید؟ نام بهترین دوست شما چیست؟ هفته‌ی گذشته چه‌کاری انجام دادید؟ یا شغل شما و تحصیلات شما چیست؟» را شامل می شود.


 شرکت نینتندو و دنا اعلام کرده‌اند از اطلاعات کسب شده توسط کاربران تنها برای بهبود محصولات خود استفاده خواهند کرد و اطلاعات در اختیار شرکت سومی قرار نمی‌گیرد؛ اما سؤال پیش آمده این است که به‌عنوان مثال، دانستن نام میانی مادر کاربران چه کمکی به بهبود محصولات آن‌ها خواهد کرد؟


از دیگر ویژگی‌های این شبکه‌ی اجتماعی، می‌توان به امکان طراحی لباس و محیط پویای آن اشاره کرده به‌گونه‌ای که کاربران، آواتارهای همدیگر را به‌صورت 3 بعدی و در محیط مانند اتاق مشاهده می‌کنند.


یکی دیگر از امکانات جدید آن توانایی ویرایش عکس و اضافه کردن تصویر آواتار به هر صورت دلخواه به عکس‌ها است.

 

1- دنا، یکی از بزرگ‌ترین شرکت ژاپنی با زمینه‌ی فعالیت ارائه پورتال و وب‌گاه تجارت الکترونیک تلفن همراه و تولید بازی موبایلی است.

 

منبع:تابناک

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :