موضوعات ‌مرتبط: فناوری اینترنت

a/71085 :کد

0

شناسایی ۱۶۵۰۰ سایت اینترنتی آلوده

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۷
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -شناسایی ۱۶۵۰۰ سایت اینترنتی آلوده

۱۲ درصد سایت‌های اینترنتی که هیچ مشکل امنیتی نداشتند طی دوره زمانی ۳۰ روزه مورد هدف حملات سایبری قرارگرفته‌اند.

12 درصد سایت‌های اینترنتی که هیچ مشکل امنیتی نداشتند طی دوره زمانی 30 روزه مورد هدف حملات سایبری قرارگرفته‌اند.
 
محققان شرکت گوگل با همکاری دانشمندانی از دانشگاه کالیفرنیا موفق شدند طی یک سال گذشته بیش از ۷۵۰ هزار سایت اینترنتی آلوده را شناسایی کنند.

بررسی‌های گوگل نشان داد ۱۲ درصد سایت‌های اینترنتی که هیچ مشکل امنیتی نداشتند طی دوره زمانی ۳۰ روزه مورد هدف حملات سایبری قرارگرفته‌اند و این در حالی است که مدیران سایت‌ها قادر نیستند تمامی این حملات را شناسایی کنند و در مورد آن‌ها گزارش دهند.

نتایج حاصل از این بررسی در گزارشی با عنوان زیر منتشر شد: «اصلاح سرقت‌های اینترنتی: اثربخشی اطلاع‌رسانی و افزایش درک مدیران سایت». در این گزارش گفته شد پیچیده شدن بدافزارها و استفاده از روش‌های جدید توسط هکرها باعث شده است سایت‌های ضعیف به‌راحتی آسیب ببینند.

در بخش دیگر گوگل و آکادمی‌های بِرکلی به این نتیجه رسیدند آن دسته از مدیران سایت‌ها که پایگاه اینترنتی خود را در سرویس Search Console گوگل ثبت کرده‌اند، در ۶۲ درصد موارد سریع‌تر از دیگر مدیران توانسته‌اند مشکلات پیش‌آمده را برطرف کنند.

بر اساس این بررسی مشخص شد آن دسته از مدیران سایت‌ها که خدمات Search Console گوگل را مورداستفاده قرار می‌دهند، در هنگام بروز مشکل امنیتی در کمتر از سه روز آن را برطرف می‌کنند و مابقی مدیران برای حل مشکلات مذکور معمولاً بیش از یک هفته زمان می‌گذارند.

گوگل در گزارش خود اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های امنیتی خود به کمک آکادمی‌های دانشگاهی هر هفته بیش از ۱۶۵۰۰ سایت اینترنتی آلوده را شناسایی می‌کند.

منبع:تابناک
                               

گوگل     اینترنت     امنیتی     شبکه     شبکه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :