موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/71111 :کد

0

موفقیت تولید محصولات داخلی در گرو حمایت دولت

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۳
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -موفقیت تولید محصولات داخلی در گرو حمایت دولت

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت:تولید محصولات داخلی زمانی موفق خواهد بود که با حمایت دولت، شرایط رقابت با انواع محصولات خارجی را داشته باشد.

 

 

 

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت:تولید محصولات داخلی زمانی موفق خواهد بود که با حمایت دولت، شرایط رقابت با انواع محصولات خارجی را داشته باشد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، احمد آریایی نژاد دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص مصرف بی رویه  محصولات خارجی اظهار داشت: فرهنگ استفاده از محصولات خارجی در کشور بیداد می کند؛ بنابراین، باید از طریق فرهنگ سازی بستری را برای خرید کالای تولید داخل فراهم کنیم.

وی با اشاره به واردات بی رویه ی کالاهای مشابه تولید داخل، افزود: با توجه به تولید برخی کالاهای با کیفیت در داخل کشور، انتظار می رود تا از ورود این اقلام مشابه به کشور جلوگیری شود تا این امر به تولید لطمه ای نزند.

آریایی نژاد در ادامه تاکید کرد: باید از حداقل 10 صنعت کشور، حمایت های ویژه ای انجام گیرد تا بتوانیم در سطح جهانی زبانزد شویم و این امر از طریق حمایت های دولت، تحقق پیدا می کند.

دبیر دوم کمیسیون مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد:  بستر سازی در بخش های مختلف صنایع و معادن و حمایت از علوم دانش بنیان، باید جهت افزایش توان تولید انجام گیرد تا کشور در زمینه اشتغال و تامین منابع مالی، توان درخشش را داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به تک محصولی بودن ایران طی سال های اخیر، بیان کرد: تدوین برنامه ای جامع،  بلند مدت و اجرای آن می تواند کشور را به سمت چند محصولی شدن سوق دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :