موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/71142 :کد

0

قرارداد همكاری اتریش برای اكتشاف ذخایر جدید نفتی

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -قرارداد همكاری اتریش برای اكتشاف ذخایر جدید نفتی

ایران و اتریش برای مطالعه ذخایر هیدروكربوری تله‌های مرتبط با گنبدهای نمكی در نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس و بررسی ذخایر تازه نفتی همكاری می كنند.

 

 

 

ایران و اتریش برای مطالعه ذخایر هیدروكربوری تله‌های مرتبط با گنبدهای نمكی در نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس و بررسی ذخایر تازه نفتی همكاری می كنند.به گزارش تحلیل ایران، دسترسی نداشتن به فناوری های جدید اكتشاف و توسعه در دوران تحریم، سبب توقف برخی پروژه های اكتشافی در كشور یا كندی روند اجرای آنها شده بود.

با رفع تحریم ها از دی ماه پارسال موانع همكاری با مركزهای علمی و شركت های بین المللی برای انتقال دانش و فناوری های نوین در بخش اكتشاف برداشته شد و تفاهمنامه ها و قراردادهایی نیز به امضا رسید.

ایرنا نوشت: این اساس بتازگی قراردادی میان مدیریت اكتشاف شركت ملی نفت ایران و شركت «او.ام.وی» اتریش امضا شده است.

وزارت نفت درباره جزئیات این قرارداد اعلام كرد: از آنجا كه ابهام ها و پیچیدگی هایی در برخی مناطق رسوبی كشور وجود دارد و با توجه به نیاز به استفاده از دانش و فناوری های نوین در حل این مسائل، این‌گونه «پروژه‌های مطالعاتی مشترك» برای همكاری با شركت ها و موسسه های تحقیقاتی بین المللی تعریف شده است.

شركت او.ام.وی اتریش در توافقنامه‌ای جداگانه محرمانه نگهداشتن اطلاعات دریافتی و نتایج مطالعات را تضمین كرده است و پس از پایان پروژه هیچ امتیاز یا ادعایی نخواهد داشت.

«سیدصالح هندی» مدیر اكتشاف شركت ملی نفت ایران، پس از امضای قرارداد با شركت او.ام.وی اتریش گفت: این توافقنامه برای انجام یك پروژه مطالعاتی در قالب كارگروه مطالعاتی مشترك شامل كارشناسان مدیریت اكتشاف ایران و این شركت با هدف شناسایی اهداف احتمالی اكتشافی در منطقه نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس با تاكید ویژه بر عملكردهای گنبدهای نمكی امضا شده است.

به گفته هندی، مطالعه این نوع تله‌ها به دانش و فناوری پیشرفته، تجربه علمی، فنی و امكانات نوین نرم افزاری نیازمند است؛ براین اساس در مذاكره با مدیران شركت او.ام.وی اتریش این مساله مورد توجه قرار گرفت. 

مدیر امور اكتشاف شركت ملی نفت مدت زمان اجرای این مطالعه مشترك را دو سال و همه هزینه های آن را بر عهده شركت اتریشی اعلام كرد. 

وی افزود: انجام این پروژه به دلیل شناختی كه مدیریت اكتشاف از توان فنی و علمی این شركت كسب می كند و همچنین شناختی كه آنها از ظرفیت علمی و فنی موجود و نیز وضع زمین شناسی منطقه‌ای به دست می‌آورند، راه را برای همكاری های جدی‌تر و بزرگتر مهیا می‌سازد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :