موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و سلامت

a/71197 :کد

0

برای لاغری برنج را از وعده های غذایی حذف نکنید

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۳
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -برای لاغری برنج را از وعده های غذایی حذف نکنید

برنج حاوی ویتامین های گروه (B )است و وقتی که آن را از برنامه غذایی خود حذف کنیم احتمال ریزش مو افزایش می یابد.برنج حاوی ویتامین های گروه (B )است و وقتی که آن را از برنامه غذایی خود حذف کنیم احتمال ریزش مو افزایش می یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران، دکتر امرا فوق تخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت : اکثر افراد وقتی میخواهند لاغر شوند در اولین قدم، اقدام به حذف برنج از برنامه مواد غذایی خودمی کنند که این کار میانبری برای از دست دادن مو است.
 
وی در ادامه افزود : برنج قهواه ای نسلت به برنج سفید دارای ویتامین های گروه بی و فیبر بیشتری دارند که با جایگزین کردن این نوع برنج می توانیم مقدار بیشتری از این نوع ویتامین ها را جذب کنیم.
 
امرا خاطر نشان کرد : تمام گروه های سنی باید روزانه بین 5 تا 11 واحد از نیاز های غذایی خود را با گنجاندن خانواده غلات در برنامه غذایی خود قرار دهند. به طوری که اگر اقدام به حذف کردن برنج از وعده غذایی خود را داریم باید با جایگزین کردن نان های سبوس دار و سیب زمینی نیاز های بدن را تامین کنیم.
 
وی با اشاره به میزان مصرف غلات در طول روز گفت : 5 واحد غلات در طول روز مختص کودکان است و در سویی دیگر 11 واحد غلات برای افرادی است که فعالیت زیادی در طول روز و یا ورزشکاران توصیه می شود.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :