موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/71225 :کد

0

خطر جبهه النصره و متحدانش کمتر از داعش نیست

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۲
تعداد بازدید : ۱۲۵   
 تحلیل ایران -خطر جبهه النصره و متحدانش کمتر از داعش نیست

نماینده دائم مصر در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت بر لزوم کنار گذاشتن ملاحضات برای حل بحران سوریه تأکید کرد و خطر جبهه النصره و متحدانش را به اندازه داعش دانست.

نماینده دائم مصر در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت بر لزوم کنار گذاشتن ملاحضات برای حل بحران سوریه تأکید کرد و خطر جبهه النصره و متحدانش را به اندازه داعش دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران، «عمرو ابوالعطا»، نماینده دائمی مصر در سازمان ملل اعلام کرد هزینه بحران سوریه را در حال حاضر فقط مردم این کشور می‌پردازند.

 

پایگاه خبری «آی24»، گزارش داد ابوالعطا در ساعات اولیه روز پنجشنبه (امروز) در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت درباره حلب گفت وقت آن رسید تا ملاحضاتی که در طول چند سال گذشته سرنوشت شهروندان سوری را درگرگون کرده بود کنار گذاشت تا با ادامه آن آینده مردم سوریه نابود نشود.

 

وی افزود گفت‌وگوهای صلح سوریه که در ژنو جریان دارد تنها امید باقی مانده برای حل سیاسی بحران است و به همین دلیل همه کشورهای عضو سازمان ملل باید از این گفت‌وگوها حمایت کنند و در برابر ملاحضات سیاسی و منافع خودشان؛ منافع مردم سوریه را در اولویت قرار دهند.

 

نماینده مصر در سازمان ملل همچنین اعلام کرد آنچه در سوریه تحت عنوان «جنبش» در سال 2011 روی داد ابتدا مسالمت آمیز بود، اما عوامل متعدد از جمله دخالت‌های خارجی باعث شد این تحرکات از بین رفته و جای خود را به جنگی نیابتی بدهد و خاک سوریه به بهترین پایگاه توسعه تروریسم، جنگ طائفه‌ای و هرج مرج تبدیل شود.

 

وی همچنین تأکید کرد که مصر از کشورهای حامی سوریه از جمله آمریکا و روسیه می‌خواهد تردید در سوریه را کنار گذارند .

 

این مقام مصری گفت که «خطر جبهه النصره و همپیمانانش از داعش کمتر نیست»؛ نه در حال حاضر و نه در آینده آنها (جبهه النصره) جایی در میان مردم سوریه و مردم منطقه نخواهند داشت.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :