موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/71234 :کد

0

بوش پدر و پسر قصد حمایت از «دونالد ترامپ» را ندارند

  پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۴
تعداد بازدید : ۱۰۱۳   
 تحلیل ایران -بوش پدر و پسر قصد حمایت از «دونالد ترامپ» را ندارند

علی‌رغم آنکه بسیاری از رؤسای ارشد جمهوری‌خواه با کناره‌گیری «تد کروز» و «جان کیسیک»، حمایت خود را از «دونالد ترامپ» اعلام کردند، اما بوش پدر و پسر اعلام کردند که قصد تأیید ترامپ را ندارند.علی‌رغم آنکه بسیاری از رؤسای ارشد جمهوری‌خواه با کناره‌گیری «تد کروز» و «جان کیسیک»، حمایت خود را از «دونالد ترامپ» اعلام کردند، اما بوش پدر و پسر اعلام کردند که قصد تأیید این نامزد جنجالی جمهوری‌خواهان را ندارند.

 

به گزارش تحلیل ایران، «فردی فورد» سخنگوی «جرج دابلیو بوش» و «جیم مک گرت» سخنگوی بوش پدر اعلام کردند که «جرج هربرت دابلیو بوش» معروف به جرج بوش پدر و «جرج دابلیو پوش» معروف به جرج بوش پسر قصد تأیید «دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان در انتخابات 2016 را ندارند.


فورد به شبکه «ای بی سی نیوز» گفت: «رئیس‌جمهور بوش قصد مشارکت یا اظهارنظر در کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارد».


مک گرت نیز در ایمیلی اعلام کرد که جرج بوش پدر از سیاست خارج شده است و اداه داد:‌ «رئیس‌جمهور بوش در سن 91 سالگی از سیاست بازنشسته شده است. او طبیعتاً اقدامات اندکی برای کمک به جب (بوش) انجام داد».


جب بوش، فرماندار سابق فلوریدا و پسر و برادر روسای جمهور اسبق و سابق آمریکا در ماه فوریه از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا کناره‌گیری کرد.


طبق این گزارش، این برای اولین بار در پنج چرخه اخیر انتخاباتی اخیر آمریکا است که بوش یک نامزد جمهوری‌خواه را تأیید نکرده است.


اواخر اسفندماه سال 94 بود که ترامپ و جب بوش در مناظره خود در کارولینای جنوبی با یکدیگر در خصوص جنگ آمریکا در عراق وارد جدال لفظی شدند.


دونالد ترامپ در این مناظره حملات لفظی شدید به «جرج دابلیو بوش» رئیس‌جمهور سابق آمریکا کرد و با اشاره به حملات 11 سپتامبر گفت: «مرکز تجارت جهانی در دوران زمامداری جرج بوش فروریخت».


او با اشاره به جنگ سال 2003 آمریکا تصریح کرد: «این موضوع کاملاً مشخص است که جنگ در عراق،‌ یک اشتباه مهیب بود. جرج بوش اشتباه کرد. ما هرگز نباید به عراق می‌رفتیم. ما خاورمیانه را بی ثبات کرده‌ایم».


نامزد جنجالی جمهوریخواه افزود: «می‌خواهم به شما بگویم آنها دروغ گفتند. آنها گفتند سلاحهای کشتارجمعی وجود داشت اما وجود نداشت و آنها می‌دانستند که وجود نداشت».


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :