موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دفاع مقدس

a/7129 :کد

0

تابلوی ۸۰ متری فتح خرمشهر نقاشی می شود

  پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۴
تعداد بازدید : ۷۶۳   
 تحلیل ایران -تابلوی ۸۰ متری فتح خرمشهر نقاشی می شود

حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت و نامدار عرصه دفاع مقدس در تازه ترین فعالیت خود تابلوی ۸۰ متری فتح خرمشهر ونقش رهبری و فرماندهی حضرت امام خمینی(ره) در تحقق این مهم را برای نصب در موزه پانورامای تهران نقا

 

حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت و نامدار عرصه دفاع مقدس در تازه ترین فعالیت خود تابلوی 80 متری فتح خرمشهر ونقش رهبری و فرماندهی حضرت امام خمینی(ره) در تحقق این مهم را برای نصب در موزه پانورامای تهران نقاشی می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حبیب الله صادقی درباره این تابلوی نقاشی که 80 در 100 متر اندازه دارد گفت: موضوع دفاع مقدس موضوع عظیمی است که متأسفانه هنر معاصر ایران هنوز نتوانسته به خدمت آن دربیاید.
وی با اشاره به تابلوی موضوع فتح خرمشهر و نقش امام خمینی(ره) در فرماندهی این عملیات، گفت: این موضوع مهم در تابلویی به اندازه بین 80 تا 100 متر طراحی شده است؛ این نقاشی در قطعات مختلف بعد از تکمیل بهم پیوسته می شود.
صادقی خاطرنشان کرد: تابلوی آزادسازی خرمشهر یکی از مهمترین کارهای هنری من طی 40 سال گذشته بوده و ان شاءالله تا سوم خرداد سال آینده رونمایی می شود.
بر اساس این گزارش و به نقل از موزه پانورامای تهران، تابلوی آزادسازی خرمشهر در این موزه نصب می شود که این محل از موزه های مهم دفاع مقدس در کشور به شمار می رود.
موزه پانورامای عملیات بیت المقدس یکی از زیباترین بناهای کشور خواهد بود. در طراحی بخش های مختلف این ساختمان از شکل هندسی دایره استفاده شده که ساده ترین و کامل ترین اشکال است. علی رغم پیچیدگی ها و قسمت های مختلف ساختمان که همه در زیرزمین قرار دارند، آنچه ناظر بیرونی خواهد دید، نیم کره است.
درون این موزه حدود 2000 متر نقاشی نصب خواهد شد که روایت خرمشهر از تسخیر این شهر توسط عراق تا آزادسازی و فتح خرمشهر توسط رزمندگان کشورمان است.
با نصب این نقاشی ها و همراهی صدا، تصویر و نورپردازی کسانی که به این موزه می آیند خود را در فضای عملیات بیت المقدس احساس خواهند کرد.

 

 

                               

خرمشهر     دفاع مقدس                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :