موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاع مقدس

a/7131 :کد

0

سردار سلیمانی:واژه ایثار باید درهمه سطوح جامعه معنا پیداکند

  پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۵:۵۲
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -سردار سلیمانی:واژه ایثار باید درهمه سطوح جامعه معنا پیداکند

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جامعه بدون ایثار جامعه ای بدون حیات و حرارت است، گفت: این واژه باید در همه سطوح جامعه معنا پیدا کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جامعه بدون ایثار جامعه ای بدون حیات و حرارت است، گفت: این واژه باید در همه سطوح جامعه معنا پیدا کند.

 

 

 به گزارش تحلیل ایران سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی شامگاه چهارشنبه در همایش دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران از برنامه های جشنواره فرهنگی اقتصادی کرمان در برج میلاد تهران افزود: به همین دلیل واژه ایثار تنها جان باختن بخاطر پاسداشت ارزشها نیست.
وی در ادامه گفت: نمی توانم از کرمان بدون بدون توجه به سیستان و بلوچستان و هرمزگان نام ببرم زیرا لشکر 41 ثارالله که به نوعی نماد سلحشوری خطه شرق کشور ماست اجتماعی از جوانان و مردان دلاور این سه استان است.
وی گفت: کرمانی ها به شخصیتی مانند شهید میرحسینی نه قائم مقام بلکه فرمانده واقعی لشکرشان افتخار می کنند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: کرمانی ها همچنین به شهیدانی مانند فرخی افتخار می کنند که زمانی خون از بدنش جاری شد در قایق ایستاد و رو به من کرد و در حالی که نصف بدنش از خون قرمز بود فریاد زد من حقم را ادا کردم.
وی با اشاره به اینکه در کرمان دو خصیصه مشهور است و یک خصیصه مجهول مانده گفت: کرمانی ها در افتادگی، محجوب بودن و کریم بودن زبانزد هستند اما به سلحشوری کرمانی ها کمتر پرداخته شده است.
سرلشکر سلیمانی با اشاره به جنایات صدام افزود: صدام با حرص و ولعی که داشت لشکری را ساماندهی و به کشور ما حمله کرد.
وی گفت: اما مهم این است در تاریخ مردم هر سرزمین چه نقشی داشتند که در جایگاه خودش قابل اندازه گیری است.
فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: استان کرمان زمان جنگ در سال 1367 حدود یک میلیون و 600 هزار نفر جمعیت داشت که 600 هزار نفر از آنها قابلیت حضور در جنگ را داشتند.
وی گفت: از این جمعیت 120 هزار نفر وارد جنگ شدند و از این جمع حدود 26 هزار نفر ایثارگر هستند.
سردار سلیمانی تاکید کرد: این عدد ارزشمند و قابل توجهی است و یک نمونه بارز بالندگی از نمایش یک ملت در یک جغرافیایی مانند کرمان است که در فاصله هزار کیلومتری از حادثه قرار داشت.
وی گفت: تقریبا بیش از 90 درصد اداره عمومی جنگ منهای بخش های تخصصی توسط مردم بود که این جنگ را از استثنایی ترین جنگ های دنیا قرار داد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: کرمانی ها در آن دوران خودشان اداره جنگ را بر عهده گرفتند که کم نظیر است و مانند ندارد.
وی گفت: هرگز نمی توانیم این حرکت عظیم را فراموش کنیم.
سردار سلیمانی افزود: جامعه ای که در آن ایثار در سطوح گونانگون حاکم شود یک جامعه پیروز و سربلند است و هرگز شکست نمی خورد و از هیچ حصار، تهدید و تهاجمی شکست نمی خورد.
وی گفت: در جنگ ما 12 تا 13 عملیات مهم داشتیم و 30 تا 40 عملیات متفاوت که پنج عملیات از آنها پایان بخش تهاجم و اشغال در خاک ما بودند.
وی افزود: اینها عملیات های سرنوشت ساز بودند و بر همه اراضی اشغالی ما پایان دادند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان سهم بزرگ و سرنوشت سازی را در یک شمشیر به نام ثارالله در این عملیات ها داشتند.
وی اظهار کرد: ما افتخار می کنیم که شهیدانی همچون علی حاجبی، حسین عالی، مغفوری، حسین یوسف الهی، شهید مشایخی و غیره از لشکر 41 ثارالله هستند.
سردار سلیمانی گفت: جمع عظیمی از آن 23 نفر که دشمن را به تمسخر گرفتند مال ما بودند و ما افتخار می کنیم.
وی تاکید کرد: اینها همه افتخارات ابدی و همیشگی کرمان است.
وی گفت: من به عنوان یک کرمانی که افتخار چنین نسبی را دارم و زادگاهم کرمان است به همه خیرمقدم می گویم.
سردار سلیمانی افزود: از همه عوامل دست اندرکار بویژه استاندار عزیز و ایثارگر که شهید زنده است به خاطر همه زحماتشان و برادر عزیزمان یاسر سلیمانی تقدیر می کنم.
جشنواره فرهنگی اقتصادی کرمان 16 مرداد افتتاح شد و تا 23 مرداد در برج میلاد ادامه دارد.

                               

قاسم سلیمانی     ایثار                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :