موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست منابع طبیعی

a/71322 :کد

0

رفع تصرف عرصه ۵ هکتاری از اراضی ملی آستارا

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۲۶
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -رفع تصرف عرصه ۵ هکتاری از اراضی ملی آستارا

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان از آزادسازی اراضی ملی و زمین های منابع طبیعی گیلان خبر داد و گفت: ارزش اراضی مذکور به صورت تقریبی معادل ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان از آزادسازی اراضی ملی و زمین های منابع طبیعی گیلان خبر داد و گفت: ارزش اراضی مذکور به صورت تقریبی معادل 50 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ سرهنگ «اصغر اکبری» در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه گیلان، از آزادسازی اراضی ملی و زمین های منابع طبیعی گیلان خبر داد و گفت: با توجه به گزارش‌های دریافتی در خصوص تصرف غیرمجاز اراضی ملی و اقدام به تغییر کاربری اولیه این اراضی به باغ توسط سودجویان، اکیپ عملیاتی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان نسبت به رفع تصرف این اراضی اقدام کرد.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت این اداره کل با همکاری پاسگاه انتظامی بخش لوندویل آستارا و پس از اخذ دستور قضایی نسبت به رفع تصرف یک قطعه زمین به مساحت 50 هزار مترمربع(5 هکتار) در ارتفاعات منطقه جنگلی دربند(عباس آباد) که در ید متصرفان بوده و از اراضی ملی بشمار می رود، اقدام کردند.

 

وی با بیان این‌که ارزش اراضی مذکور به‌صورت تقریبی معادل 50 میلیارد ریال(پانصد میلیون تومان) برآورد شده است، گفت: شماری از افراد محلی و تنی چند از اشخاص غیر بومی به اتفاق نسبت به تصرف اقدام کرده بودند تا به مرور زمان به‌صورت قطعات کوچکتر مابین خود تقسیم کنند.

 

اکبری با اشاره به نقش مهم مردم در همکاری و مساعدت با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در صیانت هرچه بهتر از انفال الهی، یادآور شد: شماره تماس 1504 به‌صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی در خصوص هر گونه تخریب یا تصرف اراضی ملی و یا مشاهده حریق های احتمالی در سطح جنگل های استان است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :