موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/71396 :کد

0

عده‌ای امروز به‌دنبال نفرت زدایی از آمریکا هستند

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۰
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -عده‌ای امروز به‌دنبال نفرت زدایی از آمریکا هستند

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز عده ای به دنبال نفرت زدایی از آمریکا و حذف شعار «مرگ بر آمریکا» هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز عده ای به دنبال نفرت زدایی از آمریکا و حذف شعار «مرگ بر آمریکا» هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله احمد خاتمی پیش از ظهر جمعه در مسجد جامع خرمشهر اظهار کرد: امروز عده ای به دنبال نفرت زدایی از آمریکا هستند و ادعا می کنند تنها مشکل ایران با آمریکا مسئله فلسطین است که در نتیجه باید شعار «مرگ بر آمریکا» حذف شود.

 

وی با تاکید بر اینکه تنها مشکل ایران اسلامی با آمریکا مسئله فلسطین نیست، عنوان کرد: حتی کسانی که کمترین علم به مسائل سیاسی را دارند هم می دانند که آمریکا با اسلام طرف است.

 

امام جمعه موقت تهران توضیح داد: آمریکا به دنبال این است که اسلام در منطقه حکومت نکند و تا انقلاب اسلامی در این منطقه حاکم است، آمریکا و اطرافیانش ذره ای دست از شیطنت بر نمی دارند.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایران باید در این شرایط در برابر زیاده خواهی آمریکا بایستد، افزود: در پاسخ به کسانی که مدعی هستند باید شعار «مرگ بر آمریکا» را از زبان ها برداشت، باید گفت که این شعار مصداق تبری و ابراز نفرت از آمریکا و نیت های آن است.

 

وی در ادامه بیان کرد: آنان که به دنبال حذف این شعار هستند می خواهند نفرت زدایی کرده و ردپایی برای آمریکا در کشور باز کنند و این در صورتی است که آمریکا هویت خود را در این مدت کوتاه پس از برجام به تمام جهان اثبات کرد.

 

آیت الله خاتمی، برداشت دو میلیارد دلار از پول های ایران توسط آمریکا پس از برجام به بهانه های واهی را نوعی دشمن آشکاری آمریکا با ملت مسلمان ایران دانست.

 

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری تنها در مسئله انرژی هسته ای مذاکره با ۱+۵ و نه با آمریکا موافقت کرده بودند، افزود: ایشان در هیچ زمینه دیگری اجازه نه مذاکره و نه معامله با آمریکا را ندادند و این همان خشم مقدس است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در اسلام خشم مقدس و مهر مقدس هم زمان در مورد دشمنان و دوستان اسلام توصیه شده است، ادامه داد: در ایران هم دو عنصر خشم و مهر مقدس در کنار هم وجود دارد و رابطه ما با دشمنانی همچون آمریکا مصداق همان خشم مقدس است.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :