موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیمه

a/71399 :کد

0

بیمه معتادان در سال ۹۵ از سوی دولت جذب اعتبار نشد

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۸
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -بیمه معتادان در سال ۹۵ از سوی دولت جذب اعتبار نشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:بیمه معتادان در سال ۹۵ با وجود کمبود اعتبارات و عدم تخصیص بودجه مورد نیاز، از سوی دولت جذب اعتبار نشد.

 

 

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:بیمه معتادان در سال 95 با وجود کمبود اعتبارات و عدم تخصیص بودجه مورد نیاز، از سوی دولت جذب اعتبار نشد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، رسول خضری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بیمه معتادان در سال 95 با وجود کمبود اعتبارات و عدم تخصیص بودجه مورد نیاز، از سوی دولت جذب اعتبار نشد و قطعا بی‌توجهی به این امر آسیب های اجتماعی را روز به روز افزایش می‌دهد.
 
وی در خصوص برنامه‌های پیش‌بینی شده در  بیمه معتادان، افزود: بیمه معتادان تنها برخی از داروهای مورد نیاز درمان را تحت پوشش قرار می‌دهد در حالیکه درمان فرد معتاد فقط جسمی نیست و درمان روحی از جمله ضروریاتی است که باید در این بیمه گنجانده شود.
 
خضری با اشاره به عدم نظارت بر تولید مواد مخدر ادامه داد: به دلیل عدم نظارت بر ساخت مواد مخدر و مصرف بی‌رویه فرد معتاد، توانبخشی، بازپروری و توانمندسازی این افراد نیازمند به یک دوره درمانی 2 ساله است که تمامی روند درمانشان بسیار هزینه‌بر بوده و از توان مالی معتادان خارج است.
 
وی تصریح کرد: در بیمه معتادان باید علاوه بر درمان‌های جسمی، درمان‌های روحی مانند توانبخشی و مشاوره‌های رایگان طولانی مدت گنجانده شود چرا که فرد معتاد طی درمان از کارافتاده و بیکار شده و نیازمند به دریافت بیمه از کار افتادگی و بیکاری است.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود نواقص‌های مشهود در بیمه معتادان، متأسفانه همان اندک حمایت از این افراد در سال جاری به دلیل عدم جذب اعتبار بلاتکلیف باقیمانده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :