موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/71411 :کد

0

سینما در هفته ای که گذشت

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۶
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -سینما در هفته ای که گذشت

قطعیت انحلال شورای عالی سینما، آغاز اکران نوبت دوم فیلم های سینمایی اکران نوروز ۹۵ و عمل پیوند کلیه اکبر عبدی را می توان مهمترین اتفاقات سینما در هفته ای که گذشت دانست.

 

 

 

قطعیت انحلال شورای عالی سینما، آغاز اکران نوبت دوم فیلم های سینمایی اکران نوروز 95 و عمل پیوند کلیه اکبر عبدی را می توان مهمترین اتفاقات سینما در هفته ای که گذشت دانست.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ سینما در هفته گذشته روزهای نسبتاً کم خبری را پشت سر گذاشت در آغاز هفته 30 نفر از بازیگران خانم سینما و تلویزیون نامه ای را به معاونت سیما نوشتند که محتوای آن به این مسئله اشاره می کرد که این بازیگران بعد از ازدواج شان کمتر در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی بکار گرفته می شوند که پس از جلسه ای که تعدادی از این بازیگران با معاونت سیما داشتند قرار شد به وضعیت آنها رسیدگی شود.

در هفته ای که گذشت به دلیل نزدیک بودن به عید مبعث بسیاری از فیلم ها برای این عید اکران های ویژه ای را در نظر گرفتند که از جمله آنها می توان به فیلم های بادیگارد و محمد رسول الله (ص) اشاره کرد.

سینماها در هفته ای که گذراندیم به نوعی نو نوار شدند، از چهارشنبه فیلم های اکران نوبت دوم اکران نوروز جای خود را به فیلم هایی که از اواخر اسفند سال گذشته روی پرده سینما بودند، داده است.

فیلم هایی رسوایی دو به کارگردانی مسعود ده نمکی ، دلبری به کارگردانی سیدجلال اشکذری ، مرگ ماهی به کارگردانی روح الله حجازی و یک دزدی عاشقانه به کارگردانی امیرشهاب رضویان از فیلم هایی بودند که به جای فیلم های بادیگارد ، ابد و یک روز ، خشم و هیاهو ، کفش هایم کو ، من سالوادور نیستم و 50 کیلو آلبالو اکران شدند البته اکران فیلم های نوبت اول اکران نوروز در شهرستان ها و بعضی از سینماهای تهران همچنان ادامه دارد و تنها فیلم سینمایی من سالوادور نیستم در تهران به نمایش خود پایان داده است که همین مسئله اعتراض تهیه کنندگان و کارگران این فیلم را هم به دنبال داشت.

فیلم کوتاه المک به کارگردانی حسین دارابی بهترین فیلم جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ایتالیا از نگاه مردم شد و این اتفاق یکی از دستاوردهای خوب سینمای ایران در سطح بین المللی در هفته ای که گذشت بود.

هفته گذشته قطعیت انحلال شورای عالی سینما هم به گوش اهالی هنر هفتم رسید.

از دیگر اتفاقات مهم سینمایی در هفته ای که گذشت می توان به توقف فیلم سینمایی قاتل اهلی مسعود کیمیایی ، دستگیری هفت بازیگر سینما در یک پارتی شبانه ، پیوند کلیه اکبر عبدی بازیگر سینما ، رونمایی از آرت بوک فیلم سینمایی بادیگارد برای اولین بار در ایران و خبر امکان بازدید عمومی از شهرک فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) به زودی اشاره کرد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :