موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/71438 :کد

0

جشنواره فیلم مدافعان حرم باید جریان ساز باشد

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -جشنواره فیلم مدافعان حرم باید جریان ساز باشد

ناصر هاشمی با اشاره به این که استقبال فیلمسازان و تماشاگران از یک جشنواره وضعیت آن را به لحاظ جریان سازی و استمرار مشخص می‌کند.

 

 

 

ناصر هاشمی با اشاره به این که استقبال فیلمسازان و تماشاگران از یک جشنواره وضعیت آن را به لحاظ جریان سازی و استمرار مشخص می‌کند تاکید کرد: نخستین جشنواره فیلم «مدافعان حرم» باید جریان ساز و مستمر باشد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار فارس، ناصر هاشمی بازیگر سینما و تلویزیون درباره جشنواره فیلم «مدافعان حرم» گفت: به نظرم استقبال فیلمسازان و تماشاگران از یک جشنواره، وضعیت جشنواره را به لحاظ جریان سازی و استمرار مشخص می‌کند. نخستین جشنواره فیلم «مدافعان حرم»، باید جریان ساز و مستمر باشد.


ناصر هاشمی بازیگر سینما و تلویزیون افزود: بر این باورم که هر جشنواره ای می تواند مفید باشد چرا که شما وارد یک روند حرفه ای و یک صنعت می شوید و دغدغه و موضوعی را برای جامعه مطرح می کنید و طبیعی است که برای بهتر دیده شدن دغدغه خود، می بایست تلاش کنید تا راه بیان موضوع را بهتر بیاموزید چرا که بلافاصله مورد نقد منتقدین قرار می گیرید و این امر موجب می شود تا شما نقایص خود را اصلاح کنید، از این جهت برگزاری «جشنواره فیلم مدافعان حرم» نیز می تواند در اولین گام، نواقص خود را اصلاح کند.


بازیگر فیلم سینمایی «برادرم خسرو» ادامه داد: به نظرم، کاری که قرار است هر جشنواره ای انجام بدهد یک کار تولیدی محسوب می شود و در نتیجه باید در آن صنعت، مهارت و استعداد وجود داشته باشد. شما هر نوع فیلمی را در هر ژانری تولید کنید مطمئن باشید که مورد داوری قرار می گیرد و همین داوری هاست که فیلم ها را بیشتر ارزشمند می کند. امیدواریم جشنواره فیلم مدافعان حرم ، مورد نقد و داوریهای منصفانه قرار بگیرد تا بتواند راه پیشرفت و استمرار خودش را بیابد.


به گفته بازیگر سریال «روزگار قریب» و «پدر سالار»، این جامعه و منتقدین هستند که تکلیف هر جشنواره و هر فیلمی را مشخص می کنند.


این بازیگر سینما و تلویزیون تصریح کرد: برای راه اندازی هر جشنواره و تولید هر اثر هنری، اول باید مهارت داشته باشید و دوم اینکه باید کالای خوب فرهنگی تحویل مخاطب بدهید چرا که سینما آنقدر شفاف است که شما نمی توانید به او دروغ بگویید. ما بازیگران هم که نقشی را ایفا می کنیم می بایست حس دقیق و باورپذیری را به مخاطب ارائه دهیم وگرنه پرده سینما بلافاصله تصنعی بودن آن را افشاء می کند. بنابراین دست اندرکاران جشنواره فیلم مدافعان حرم هم مطمئن باشند اگر ایمان واقعی به راه اندازی این رویداد فرهنگی دارند حتما موفق خواهند شد ولی اگر تنها یک موضوع تبلیغاتی و زود گذر باشد. بی شک، نمی توان به موفقیت آن امیدوار بود.


نخستین دوره جشنواره فیلم مدافعان حرم به دبیری حمید یادروج در سطح ملی و در دو بخش مستند و نماهنگ به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی 5 خردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :