موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7146 :کد

0

انتقاد آمریکا از سفر سردار سلیمانی به روسیه

  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۲
تعداد بازدید : ۲۸۸   
 تحلیل ایران -انتقاد آمریکا از سفر سردار سلیمانی به روسیه

وزارت امور خارجه آمریکا: سفر اخیر فرمانده سپاه قدس ایران به روسیه نقض قطعنامه شورای امنیت...

 

وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد سفر اخیر فرمانده سپاه قدس ایران به روسیه نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از نیویورک تایمز، وزارت امور خارجه آمریکا با انتقاد از سفر سردار سلیمانی – فرمانده سپاه قدس ایران – به روسیه، دیدار وی با مقامات روس را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل دانست.
 
مارک تونر -- سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا – در همین خصوص اظهار داشت: "وزارت امور خارجه آمریکا موضوع سفر سردار سلیمانی به روسیه را با مقامات این کشور مطرح کرده است؛ اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است." وی در ادامه از احتمال مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت سازمان ملل خبر داد. 
 
شورای امنیت سازمان ملل در سال 2007 (1386) با صدور قطعنامه ای برخی از مقامات نظامی ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد. به دنبال توافق هسته ای ایران و شش قدرت جهانی قرار شد ممنوعیت سفر مقامات نظامی ایران پس از 8 سال لغو شود.
 
به باور غربی ها، سردار سلیمانی فرماندهی کمک های نظامی ایران به دولت سوریه، نظامیان شیعه در عراق و حزب انصارالله در یمن را به عهده دارد.
 
ترس مقامات آمریکایی از سردار سلیمانی پیشینه ای طولانی دارد. وزارت خزانه داری آمریکا در سال 2011 (1390) فرمانده سپاه قدس ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :