موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/71462 :کد

0

انتظار داشتیم بودجه ریزگردها در لایحه بودجه ۹۵ لحاظ می‌شد

  جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -انتظار داشتیم بودجه ریزگردها در لایحه بودجه ۹۵ لحاظ می‌شد

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی در مورد بودجه مقابله با ریزگردها در بودجه سال ۹۵ گفت: انتظار داشتیم که بودجه ریزگردها را دولت در لایحه تقدیمی لحاظ می‌کرد ولی این امر انجام نشد

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی در مورد بودجه مقابله با ریزگردها در بودجه سال 95 گفت: انتظار داشتیم که بودجه ریزگردها را دولت در لایحه تقدیمی لحاظ می‌کرد ولی این امر انجام نشد.
 

به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پیشنهاد نمایندگان مجلس معطوف بر این بود که بخشی از بودجه حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله به مقوله ریزگردها اختصاص یابد گفت: این پول ماهیت تنخواه را دارد.

وی گفت: مبلغی به عنوان تنخواه در اختیار دولت قرار می‌گیرد که در صورت وقوع سیل، زلزله،سرمازدگی و... استفاده می‌شود، علت مخالفت دولت با این پیشنهاد این بود که این تنخواه را نمی‌شود به پروژه‌های خاص اختصاص داد، چون به هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه، کشور دچار تنگنا می‌شود.

  این مبلغ نه تنها دردی از این پروژه‌ها دوا نمی‌کند بلکه باعث می‌شود که به هنگام نیاز به این مبلغ، دست دولت بسته باشد ولی تلاش خواهیم کرد در قانون برنامه این موارد لحاظ شود و دولت هم مسائل انرژی، آب و محیط زیست را در احکام قانون برنامه ششم توسعه به خوبی پیش‌بینی کرده است و اگر این قانون تصویب شود، ملاک عمل برای 5 سال آینده قرار می‌گیرد.

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس افزود: اگر هم وضع اقتصادی دولت بهتر شد می‌تواند متمم بودجه بدهد و در آن متهم نقش محیط زیست را پررنگ‌تر ببیند ولی در حال حاضر دولتی که به واسطه تحریم‌ها و آثار آن در تامین منابع مالی و هدفمندسازی یارانه‌ها و حقوق پرسنل ناتوان است نمی توانیم انتظار فرای توان از آن داشته باشیم، بلکه باید واقع‌بینانه عمل کنیم که در صورت گشایش دولت نیز بودجه‌های زیست محیطی را به طور قوی‌تر لحاظ خواهد کرد.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :