موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/71493 :کد

0

ولایتی: امروز سوریه از همه مقاطع دیگر قدرتمندتر است

  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -ولایتی: امروز سوریه از همه مقاطع دیگر قدرتمندتر است

'علی اكبر ولایتی' مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل گفت: ارزیابی ما این است كه سوریه بیش از هر زمان دیگر در موضع قدرت قرار دارد و روابط جمهوری اسلامی ایران با سوریه نزدیك بوده و از مقاوم

'علی اكبر ولایتی' مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل گفت: ارزیابی ما این است كه سوریه بیش از هر زمان دیگر در موضع قدرت قرار دارد و روابط جمهوری اسلامی ایران با سوریه نزدیك بوده و از مقاومت مردم و ملت سوریه در برابر تروریست ها و جریانات افراطی و تكفیری حمایت می كنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران ، دكتر ولایتی روز جمعه درادامه سفر خود، از لبنان وارد سوریه شد و در مرز دو كشور مورد استقبال قایم مقام وزیر امور خارجه و مسئولان محلی قرار گرفت.


قائم مقام وزیر خارجه سوریه ضمن خوش آمدگویی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان كشور دوست و همراه دولت و ملت سوریه یاد كرد و از رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت ایران به جهت حمایت از سوریه قدردانی كرد.


مشاور مقام معظم رهبری هم ضمن ابراز خرسندی از سفر مجدد به سوریه گفت: روابط دو كشور دوست و برادر ایران و سوریه و ضرورت حفظ ثبات و امنیت در منطقه می طلبد كه رفت و آمدهای منظم و دقیقی میان دو طرف برای ارزیابی شرایط و وضعیت تحولات میدانی شكل گیرد.


ولایتی ادامه داد: بسیار خوشحال هستیم كه پیام های محبت آمیز و سلام مقام معظم رهبری را به ملت و دولت سوریه ابلاغ می كنیم.


وی تاكید كرد: لازم است در فاصله های نزدیك بین ما و سوریه تبادل نظرهایی انجام شود و معتقدم رئیس جمهوری سوریه نشان داده است كه با تدبیر و شجاعت می تواند این كشور را اداره نمایند و ان شاءالله به ساحل سلامت خواهد رساند.


ولایتی در این سفر با مقامات عالی سوریه دیدار و از مجروحان سوری در بیمارستان عیادت خواهد كرد.


قائم مقام وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار گفت : سوریه و ایران و دیگر همپیمانان در حال حركت به سوی یك پیروزی بزرگ هستند.


فیصل مقداد اضافه كرد : ایران همواره دركنار ملت سوریه ایستاده است و روابط دوكشور راهبردی و سرنوشت سازاست.


وی افزود: سوریه همواره بر حل و فصل سیاسی بحران تاكید كرده است ولی گروه های تروریستی و هیات تحت فرمان ریاض و رژیم های عربستان، تركیه و قطر در این مسیر حركت نمی كنند.
مقداد گفت : این كشورها شایسته مشاركت در هر اقدام بین المللی برای حل بحران سوریه نیستند.


قائم مقام وزیرخارجه سوریه تصریح كرد: تجاوزهای گروه های تروریستی به دستور گردانندگان آن ها صورت می گیرد زیرا آن ها از پیروزی های ارتش سوریه خشنود نیستند ولی سوریه به تعهدات بین المللی خود پایبند است و به آتش بس در حلب و هر جای دیگری احترام می گذارد.


منبع :خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :