موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/71576 :کد

0

ژئوپلیتیک وحشت، راهبردی برای ایجاد هراس در دل مردم منطقه است

  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -ژئوپلیتیک وحشت، راهبردی برای ایجاد هراس در دل مردم منطقه است

جانشین رییس کمیته علمی همایش تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا گفت: ژئوپلیتیک وحشت راهبردی برای ایجاد هراس در دل مردم منطقه است، صهیونیستها امروز بیش از ۷۵ درصد فضای مجازی را در اختیار دارند.

 

 

 

جانشین رییس کمیته علمی همایش تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا گفت: ژئوپلیتیک وحشت راهبردی برای ایجاد هراس در دل مردم منطقه است، صهیونیستها امروز بیش از ۷۵ درصد فضای مجازی را در اختیار دارند و از این ظرفیت به عنوان سربازان دیجیتالی خود استفاده می‌کنند.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، امیر محمدحسن نامی جانشین رئیس کمیته علمی" همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا با تاکید بر امنیت منطقه‌ای " با اشاره به برگزاری همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا با سخنرانی علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از اسلام در برابر استکبار و صهیونیستها همچون سپری مقاوم است اما متاسفانه برخی سردمداران کشورهای اسلامی مطیع صهیونیستها هستند و در راستای اهداف و راهبردهای آنان گام بر می‌دارند.


وی  اقدام دشمن بر علیه محور مقاومت را از مهمترین تحولات ژئوپلیتیکی منطقه توصیف و تصریح کرد: استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل همواره در تلاشند تا تحولاتی در منطقه بوجود آورند که امنیت رژیم صهیونیستی در پرتو آن تضمین شود.


تسنیم نوشت: رییس کارگروه ژئوپلیتیک مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی افزود: توسعه سرزمینی و اشراف رژیم غاصب صهیونیستی بر منابع نفت و انرژی در منطقه از سیاست‌های استکبار تحت استراتژی شبکه صهیونیسم بین‌الملل است.


جانشین رییس کمیته علمی همایش تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا در ادامه از ژئوپلیتیک وحشت به عنوان راهبردی برای ایجاد هراس در دل مردم منطقه یاد کرد و اظهار داشت:


صهیونیستها امروز بیش از 75 درصد فضای مجازی را در اختیار دارند و از این ظرفیت به عنوان سربازان دیجیتالی خود استفاده می‌کنند.

وی تروریسم تکفیری اسلام نما را برخاسته از دستگاه‌های اطلاعاتی و سرویس‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و با اشاره به تأثیر لابی صهیونیستی در رقم خوردن رخدادها و تحولات جهان تصریح کرد: مقابله با اسلام، تغییر در ترتیبات جغرافیایی کشورهای مسلمان و در اختیار گرفتن تمام ثروت جهان از استراتژی‌های لابی صهیونیستی است که در دستیابی به آنها از هیچ جنایتی فروگذار نمی‌کند.


امیر نامی منطقه مقاومت را جبهه اصلی اسلام در برابر استکبار جهانی خواند و اظهار داشت: امروز توسعه محور مقاومت و ایستادگی در برابر راهبردهای خصمانه دشمنان ونیز جلوگیری از تحقق اهداف پلید آنان مهمترین موضوع ژئوپلتیکی است که می‌بایست دنبال شود.


جانشین رئیس کمیته علمی همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از روند اقدامات کمیته علمی همایش گفت: پس از تشکیل کمیته علمی همایش و انتخاب اعضای این کمیته توسط شورای سیاستگذاری همایش، مراتب به تمامی دانشگاهها، مراکز علمی و پژوهشی اعلام شد.

وی افزود: با اعلام فراخوان و ارسال  مقالات به دبیر خانه همایش ،آثار پس از ارزیابی به منظور انطباق با محورهای همایش ،جهت داوری به کمیته علمی ارسال شد.

امیر نامی در ادامه خاطر نشان کرد: بیش از 150 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این میان 100 مقاله با محورهای همایش تطبیق داشت و این مقالات پس از تفکیک شدن براساس موضوع مقاله در اختیار کمیته‌های داوری قرار گرفت که پس از انجام فرایند داوری، مقالات برتر انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه 44 نفر ازاساتید و اعضای کمیته‌های علمی مسئولیت داوری مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا را برعهده داشتند، سطح کیفی آثار را مطلوب توصیف و تصرح کرد: بیشترین مقالات ارسالی به همایش پیرامون مسائل امنیتی، امنیت مرزها، جغرافیای فرهنگی و مذهبی، محاسبات ژئواستراتژیک، رقابتهای ژئوپلیتیک و جنگهای نیابتی بود که در روز برگزاری همایش مقالات برتر مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

امیر نامی در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران سپری در برابر استکبار و صهیونیست‌ها در دفاع از اسلام است گفت: متاسفانه امروز برخی سردمداران کشورهای اسلامی مطیع صهیونیست‌ها هستند و در راستای اهداف و راهبردهای آنان گام بر می‌دارند.


اولین همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا با تاکید بر امنیت منطقه ای به همت مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی 9 اردیبهشت  با سخنرانی دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح در تهران برگزار می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :