موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/71655 :کد

0

کمبود راهبر قطار در شرکت بهره برداری مترو تهران

  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۱
تعداد بازدید : ۵۴۸   
 تحلیل ایران -کمبود راهبر قطار در شرکت بهره برداری مترو تهران

کمبود راهبر، اضافه کار اجباری بدون حقوق و نبود پایانه، بخشی از مشکلات رهبران شرکت بهره‌برداری مترو تهران است که امروز مقابل این شرکت تجمع و اعتراض کردند.کمبود راهبر، اضافه کار اجباری بدون حقوق و نبود پایانه، بخشی از مشکلات رهبران شرکت بهره‌برداری مترو تهران است که امروز مقابل این شرکت تجمع و اعتراض کردند.


به گزارش تحلیل ایران، دقایقی پیش جمعی از راهبران متروی تهران در مقابل شرکت مترو واقع در زیر پل کالج تجمع کردند.


یکی از راهبران مترو گفت: پس از جذب نیروی بیش از حد در شرکت مترو مقرر شد تا سال 1397 نیروی جدیدی جذب نشود و تمامی فشار کاری بر روی راهبران مترو است، به صورتی که کار اضافی از ماه می‌خواهند ولی اضافه کار نمی‌هند.


وی ادامه داد: در حال حاضر راهبر کم داریم و به دلیل استخدام بیش از حد نیرو در سال‌های گذشته اجازه استخدام نمی‌دهند و نیروهای مازاد نیز هیچکدام وارد عملیات و راهبری نمی‌شوند؛ چرا که آزمون‌های سخت و تخصصی دارد و در درازمدت به دلیل سخت و زیان‌آور بودن شغل راهبری اثراتی بر جسم و روان خواهد داشت.


این راهبر مترو افزود: در حال حاضر اضافه کار اجباری از راهبران مترو می‌خواهند که بدون توافق کارگر است و برخلاف قانون کار محسوب می‌شود. در حال حاضر اعتراض ما به مدیریت خط و ریاست خط است.


وی گفت: راهبران مترو توانایی سه تیریپ کار اضافی را ندارند و با همان حقوق و مزایا درخواست کار بیشتر از ما می‌کنند و سوال ما اینجاست که چرا از دو هزار نیروی مازادی که عنوان می‌شود استخدام شده‌اند استفاده در شغل راهبری مترو نمی‌کنند.


یکی دیگر از راهبران مترو افزود: هنگامی که کار اضافی از راهبران مترو درخواست می‌کنند احتمال برخورد قطارهای به یکدیگر به دلیل تمرکز راهبران وجود دارد.


وی افزود: مسیری که مسافران از ارم تا کلاهدوز را 45 دقیقه طی می‌کردند به دلیل مشکلات موجود در بیش از یک ساعت طی می‌کنند.


این راهبر مترو بیان داشت: حدود 15 قطار باید در یک خط مترو باشد ولی در حال حاضر 18 قطار در خط است. درخواست ما دیدار با مدیرعامل و مطرح کردن مشکلاتمان است. نبود پایانه مترو نیز یکی دیگر از مشکلات راهبران محسوب می‌شود.


در حال حاضر راهبران مترو در محوطه شرکت بهره‌برداری متروی تهران تجمع کرده‌اند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :