موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی راه و شهر سازی

a/71669 :کد

0

تغییر رویه افتتاح پروژه‌‌های مسکن مهر در پردیس

  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۴
تعداد بازدید : ۳۸۰   
 تحلیل ایران -تغییر رویه افتتاح پروژه‌‌های مسکن مهر در پردیس

مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه برای افتتاح واحدهای مسکن مهر به سمت تقسیم بندی محله ها رفته‌ایم، گفت: فاز ۸ مسکن مهر پردیس به دلیل تعدد زیاد پیمانکار مشکلات زیادی به وجود آورده است.مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه برای افتتاح واحدهای مسکن مهر به سمت تقسیم بندی محله ها رفته‌ایم، گفت: فاز ۸ مسکن مهر پردیس به دلیل تعدد زیاد پیمانکار مشکلات زیادی به وجود آورده است.


به گزارش تحلیل ایران، حسین رجب‌صلاحی در گفت و گو با فارس، در پاسخ به این سئوال که در فاز 8 پردیس برخی از متقاضیان علی‌رغم واریز آورده خود هنوز قراردادی ندارند، گفت: تحویل قراردادها به متقاضیان مسکن مهر پردیس به مرور انجام می‌شود اما یکی از دلایل مشکلات زیاد در فاز 8 تعدد زیاد پیمانکاران در این فاز است، به طوریکه این فاز به عنوان یکی از فازهای مشکل‌دار شهر است و هماهنگی میان همین پیمانکاران مشکلات بسیاری را به وجود آورده که باید هرچه سریعتر حل شود.


وی در خصوص فاز 11 که قرار بود هفته گذشته 4550 واحد مسکن مهر در آن به بهره برداری برسد و به دلیل نداشتن آب شرب به تاخیر افتاد،اظهار داشت: فاز 11 دارای مشکلات فراوان و تکمیل آن مستلزم هزینه‌های هنگفتی است. ساخت دیوار حائل به طول 56 کیلومتر، انتقال خط آب به طول 100 کیلومتر، خط فاضلاب به طول 100 کیلومتر و خط برق از ابتدای شهر پردیس تا فاز 11 به طول هشت کیلومتر تنها بخشی از این موارد بوده که همگی بر عهده شرکت عمران شهر جدید پردیس است.


رجب صلاحی با تأکید بر اینکه به دنبال تغییر رویکرد از افتتاح واحد به افتتاح محله در شهرهای جدید هستیم، گفت: فاز 11 را به 12 محله تقسیم کرده‌ایم که با اولویت‌بندی این محله‌ها نسبت به افتتاح آن‌ها اقدام خواهیم کرد. درحال حاضر عملیات ساخت تونل سلام با چهارلاین را با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد تومان به پایان رسانده و در مراحل انتهایی انجام کار هستیم. از سویی دیگر تاکنون نزدیک به 200 تا 250 میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی هزینه کردیم که برای تکمیل آنها به اعتبار قابل توجه دیگری نیاز داریم.


*افتتاح دو تا سه هزار واحد از فاز 5 و 9 پردیس تا شهریور ماه

مدیرعامل شهر جدید پردیس همچنین اعلام کرد: علی‌رغم وجود مشکلات، تلاش برای پیشبرد پروژه‌ها ادامه دارد، اغلب پروژه‌ها فعال‌ هستند و با توجه به بررسی‌های انجام شده با تزریق اعتبار، دو تا سه هزار واحد از فاز 5 و 9 پردیس تا شهریور ماه و بقیه تا پایان سال به اتمام می‌رسد و تکمیل فاز سه نیز تا دو سه ماه آینده انجام خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :