موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تعاون و اشتغال

a/71679 :کد

0

کارفرمایان باید کارگران موقت را هم بیمه کنند

  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۱
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -کارفرمایان باید کارگران موقت را هم بیمه کنند

مدیرکل بازرسی کار وزارت کار گفت: در صورت تخلف کارفرمایان در عدم بیمه تأمین اجتماعی نیروهای خود به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.مدیرکل بازرسی کار وزارت کار، با اعلام این خبر که در سال 94، بیش از 430 مورد بازرسی ادواری از کارگاه‌های سراسر کشور انجام شده است،‌ گفت: در صورت تخلف کارفرمایان در عدم بیمه تأمین اجتماعی نیروهای خود به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.


به گزارش تحلیل ایران، محمد اصابتی، مدیرکل بازرسی کار وزارت کار در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه در سال 94، 430 مورد بازرسی ادواری از کارگاه‌های مختلف انجام شده است،‌ گفت:‌ در این بازرسی‌ها مشکلاتی از جمله ایمنی، شرایط کار و قراردادهای کارگران وجود داشته،‌با اخطارهای لازم پیگیری شدند.


وی در پاسخ به این سوال که چرا بسیاری از شرکت‌های خدماتی و تولیدی کارگران خود را بیمه نمی‌کنند‌،‌گفت:‌کارگران باید از روز اول اشتغال جزو بیمه تأمین اجتماعی باشند چرا که امکان دارد از همان روز اول دچار سانحه شوند.


مدیرکل بازرسی کار وزارت کار همچنین از کاهش 20 درصدی حوادث منجر به فوت با توجه به افزایش ایمنی کارگاه‌ها و بازرسی‌های مرتبط با آن خبر داد و گفت:‌ کارگاه‌هایی که مشکلات ایمنی داشته باشند، باید هر چه سریعتر محیط ایمنی کار برای کارگران خود فراهم کنند در غیر اینصورت مرتکب تخلف می‌شوند.


اصابتی همچنین درباره نیروهای شرکتی که به طور غیرمستقیم برای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی خدمات ارائه می‌دهند، گفت:‌شرکت‌هایی که به لحاظ قانونی طرح طبقه‌بندی مشاغل دارند که یکسری قوانین خاص را رعایت می‌کنند امکان جذب نیرو برای ارائه خدمات به دستگاه‌ها دارند.


وی افزود: این شرکت‌هایی که کارگرانی را برای ارائه خدمات به دستگاه‌های استخدام می‌کنند در صورت عدم رعایت حداقل دستمزد و بیمه تأمین اجتماعی مرتکب تخلف شده‌اند و قابلیت پیگیری قانونی دارند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :