موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/71696 :کد

0

ویتالی چورکین: سلاح‌های شیمیایی از ترکیه وارد عراق شد

  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۷
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -ویتالی چورکین: سلاح‌های شیمیایی از ترکیه وارد عراق شد

نماینده روسیه در سازمان ملل طی نشست شورای امنیت ضمن ابراز تردید درباره کارآمدی ائتلاف به رهبری آمریکا برای مقابله با داعش تاکید کرد سلاح‌های شیمیایی تروریست‌ها از ترکیه وارد عراق شده است.نماینده روسیه در سازمان ملل طی نشست شورای امنیت ضمن ابراز تردید درباره کارآمدی ائتلاف به رهبری آمریکا برای مقابله با داعش تاکید کرد سلاح‌های شیمیایی تروریست‌ها از ترکیه وارد عراق شده است.


به گزارش تحلیل ایران، سفیر و نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن انتقاد از استانداردهای دوگانه کشورهای غربی در مقابله با تروریسم، کارآمدی ائتلاف آمریکایی در جنگ با داعش را زیر سوال برد.


نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی وضعیت عراق،‌ جمعه شب(دیشب) برگزار شد؛ نشستی که در آن نماینده ویژه این سازمان در امور عراق هم حضور داشت.


سفیر و نماینده روسیه در این نشست به شدت از مواضع دوگانه غربی‌ها و متحدان آن در مقابله با تروریسم انتقاد کرد.


«ویتالی چورکین» در این نشست درباره تداوم فعالیت‌های تروریست‌ها در سوریه و عراق و گسترش یافتن دامنه اقدامات آنها در لیبی، افغانستان و اروپا هشدار داد.


مقام روس همچنین با اشاره به تداوم اقدامات تروریستی در عراق، کارآمدی و تاثیرگذاری ائتلاف به رهبری آمریکا برای مقابله با داعش را زیر سوال برد.


او گفت: «ما کاملا از تلاشهای دولت عراق برای مقابله با تروریسم حمایت می‌کنیم اما افزایش شدید اقدامات تروریستی به ویژه در بغداد، نگرانی ما را بیشتر کرده و در کارآمدی فعالیت‌های "ائتلاف"(آمریکا) تردید ایجاد می‌کند».


چورکین تصریح کرد: «عناصر جنگ شیمیایی به سرعت در منطقه در حال گسترش هستند و تروریستها از آنها استفاده کرده‌اند اما برخی از کشورها، لجوجانه چشم خود را می‌بندند و رژیم بشار اسد را مقصر همه چیز می‌خوانند».


نماینده روسیه در سازمان ملل افزود: «ارزیابی و تحلیل مواد شیمیایی بدست آمده از اسلامگراها در نزدیکی تکریت و متعاقب آن شناسایی شرکتهای تولیدکننده و موشکافی در شرایط فروش آن به دیگر کشورها نشان می‌دهد که این مواد یا در ترکیه تولید شدند یا در آنجا به فروش رسیدند».


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :