موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ایران

a/717 :کد

0

یارانه نقدی تبدیل به غده چرکین شده است

  چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۴۹۹   
 تحلیل ایران -یارانه نقدی تبدیل به غده چرکین شده است

پول‌های بیت‌المال که باید صرف کارهای تولیدی و عمرانی شود صرف یارانه نقدی می‌شود و در این عرصه کشور دچار خسارت‌هایی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی شده است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشتباه خواندن اساس نحوه پرداخت یارانه از ابتدا، گفت : پول‌های بیت‌المال که باید صرف کارهای تولیدی و عمرانی شود صرف یارانه نقدی می‌شود و در این عرصه کشور دچار خسارت‌هایی در ابعاد اجتماعی و فرهنگی شده است.

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران به نقل از حوزه نیوز، آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد ، به موضوع یارانه نقدی اشاره و افزود : یارانه نقدی اگرچه متعلق به همه است، ولی تبدیل به یک موضوع حساس در جامعه شده و دولت باید تمام قوای خود را جمع کند تا به 70 میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت کند.

مکارم شیرازی افزود : موضوع یارانه نقدی در کشور تبدیل به یک غده چرکین شده که نیازمند به عمل جراحی است و قطعا هم این جراحی عوارضی خواهد داشت.

این مرجع تقلید ادامه داد: دولت و مجلس باید دراین موضوع شجاعت به خرج دهند و اقدام به جراحی این غده چرکین نمایند و کسانی که نیار به این یارانه را ندارند ، حذف کنند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: اگر این پول‌ها جذب کارهای تولیدی برای جوانان شود، در این کشور بیکاری پایین می‌آید، درصد ازدواج بالا می‌رود، فساد و فحشا کمتر می‌شود و از طرفی جمعیت کشور هم بیشتر خواهد شد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی همچنین افزود : این باری است که به دوش کشور افتاده و جلوی بسیاری از مسائل مهم را در کشور گرفته؛ در حالی که جامعه اسلامی در مسائل دیگر نیازمند به پول بیت المال است.

این مرجع تقلید گفت: اگر کار در دست من بود بدون شک این کارها را انجام می‌دادم، بنابراین این کار نیازمند عزم، اراده و قصد قوی است تا این مشکلات برطرف شود.

ا.ا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :