موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/71712 :کد

0

جبهة النصره برای اعلان «خلافت اسلامی» در سوریه آماده می‌شود

  شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۹
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -جبهة النصره برای اعلان «خلافت اسلامی» در سوریه آماده می‌شود

یک روزنامه انگلیسی با اشاره به نفوذ روزافزون جبهة النصره در شمال سوریه، اعلام کرد که این گروه خود را برای تشکیل خلافت اسلامی آماده می‌کند.یک روزنامه انگلیسی با اشاره به نفوذ روزافزون جبهة النصره در شمال سوریه، اعلام کرد که این گروه خود را برای تشکیل خلافت اسلامی آماده می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی اعلام کرد که گروه تروریستی «جبهة النصره» وابسته به «القاعده» آماده تشکیل «خلافت اسلامی» در سوریه می‌شود.


به گزارش این روزنامه، جبهة النصره بعد از آنکه توانست در سایه حمایت بین‌المللی از خود در مقابل داعش، نیروهای خود را تقویت کند، در روزهای آینده از تشکیل خلاف اسلامی در سوریه خبر خواهد داد.


در این ارتباط، «چارلز لیستر» تحلیل‌گر سرشناس در امور خاورمیانه گفت، پس از 5 سال که جبهه النصره در بحبوحه جنگ داخلی پایه‌های خود را تقویت کرد، سرکرده‌های این گروه تروریستی تلاش می‌کنند تشکیل «امارت اسلامی جدید»  را در سوریه اعلام کنند.


این تحلیل‌گر هشدار داد که این اقدام جبهة النصره بخشی از استراتژیک بلند مدت این گروه همانند آنچه گروه‌های تروریستی در یمن و مالی انجام می‌دهند، بوده که برای اعلان امارت اسلامی، سرکرده‌های گروه‌های جهادی، در مناطق سوریه منتشر شده‌اند و قصد از بین بردن معارضان داخلی سوریه را دارند.


لیستر ادامه می‌دهد: با پایان آتش ‌بس در سوریه و شکست روند سیاسی در ژنو، نفوذ جبهه النصره در میدان روز به روز بیشتر می‌شود و خواه  ناخواه، ایالات متحده آمریکا و هم پیمانان آن، الآن بر سر نفوذ مؤثرترین و موفق‌ترین شاخه وابسته به القاعده در سوریه، با یکدیگر درگیر هستند و پیامدهای بی‌توجهی به این درگیری یا شکست آن اهمیت بسیاری دارد.


این روزنامه انگلیسی می‌نویسد، مشخص نیست که خبر تشکیل امارت اسلامی که قرار است در استان «ادلب» واقع در شمال سوریه تشکیل شود، چه زمانی اعلام شود؛ به ویژه آنکه جبهه النصره با توجه به این که مطابق توافق بین‌المللی گروه تروریستی به شمار می‌رود، جزء گروه‌ها مشمول توافق آتش‌بس نیست.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :