موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/71732 :کد

0

وزیر حج و نفت عربستان برکنار شدند

  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۹
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -وزیر حج و نفت عربستان برکنار شدند

ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی طی فرمانی براساس سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ که اخیراً بن‌سلمان اعلام کرده بود، تعدادی از وزرا از جمله وزیر نفت، حج و وزیر بازرگانی را برکنار کرد.

ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی طی فرمانی براساس سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ که اخیراً بن‌سلمان اعلام کرده بود، تعدادی از وزرا از جمله وزیر نفت، حج و وزیر بازرگانی را برکنار کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان، ملک سلمان پادشاه این کشور طی فرمانی جدید تعدادی از وزیران از جمله وزیر حج و وزیر نفت را اخراج و تغییرات جدید را در طرح چشم‌انداز 2030 اعلام کرده است.

 

بر اساس این گزارش، ملک سلمان دستور برکناری «بندر حجار» وزیر حج این کشور را صادر و «محمد بنتن» به‌عنوان جایگزین وی معرفی شد.

 

در فرمان جدید عربستان همچنین «علی النعیمی» که بیش از دو دهه تصدی وزارت نفت این کشور را به‌عهده داشته از این وزارتخانه برکنار شد  و «خالد الفالح» به‌عنوان وزیر جدید این وزارتخانه که به وزارت انرژی، صنایع و منابع معدنی تغییر نام داده است، انتخاب شد.

 

بر اساس این گزارش، پادشاه عربستان وزارت آب و برق را حذف و تغییراتی را در ساختار مجلس مشورتی اعمال کرده است.

 

در فرمان جدید پادشاه عربستان همچنین «توفیق الربیعه» وزیر بازرگانی و صنایع، «عبدالله المقبل» وزیر حمل و نقل برکنار و «سلیمان الحمدان» به‌عنوان وزیر حمل و نقل و «فوزان الربیعه» به‌عنوان وزیر بهداشت و «ماجد القصبی» به‌عنوان وزیر بازرگانی و سرمایه گذاری انتخاب شد.

 

در دستورات جدید اسم وزارت بازرگانی و صنایع به وزارت بازرگانی و سرمایه گذاری تغییر نام یافت و همچنین نام وزارت نفت و منابع طبیعی به وزارت انرژی، صنایع و منابع طبیعی تغییر پیدا کرد.

 

بر اساس فرمان جدید ملک سلمان نام وزارت حج را به وزارت حج و عمره تغییر نام داد و دو وزارت‌خانه کار و امور اجتماعی در هم ادغام شدند.

 

منبع :خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :