موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/71773 :کد

0

نهمی ها انتخاب رشته می کنند

  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -نهمی ها انتخاب رشته می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به وجود ۹۰ هزار دانش‌آموز پایه نهمی در شهر تهران اظهار کرد: امسال هدایت تحصیلی این دانش‌آموزان به کمک مشاوران مدارس انجام خواهد شد.

 


مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به وجود 90 هزار دانش‌آموز پایه نهمی در شهر تهران اظهار کرد: امسال هدایت تحصیلی این دانش‌آموزان به کمک مشاوران مدارس انجام خواهد شد.
 

به گزارش تحلیل ایران، اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به استقرار پایه دهم در سال تحصیلی پیش رو و انتقال هدایت تحصیلی از پایه دهم به پایه نهم اظهار کرد: تابستان امسال مشاوران مدارس، خانواده‌ها و دانش آموزان را در امر هدایت تحصیلی یاری خواهند کرد تا بتوانند با اطلاعات صحیح مسیر شغلی خود را انتخاب کنند.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی شش ملاک برای انتخاب رشته تحصیلی تعیین شده است که نظر دانش‌آموز، نتایج آزمون‌های مشاوره‌ای، نتایج عملکرد تحصیلی و نمرات درسی، نظر والدین، نظر معلمان و نظر مشاور مدرسه از جمله آنهاست.مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در مدارس دولتی رشته‌های مختلف شاخه نظری اعم از انسانی، تجربی و ریاضی را خواهیم داشت و در هنرستان‌ها نیز رشته های مختلف فنی و حرفه‌ای و کارودانش ارائه می‌شود اظهار کرد: اگر خانواده‌ها از مزایای رشته‌های فنی و حرفه‌ای آگاه باشند می‌توانند فرزندان خود را بهتر هدایت کنند، بر اساس برنامه پنجم توسعه باید شاخص تحصیل در فنی و حرفه‌ای رشد داشته باشد.

چهاربند در پاسخ به پرسشی در خصوص ضعف مشاوران برخی مدارس در راهنمایی صحیح به دانش آموزان در انتخاب رشته گفت: اگر دانش آموزی از این حیث دچار مشکل بود می‌تواند به مشاوران ادارات آموزش و پرورش مناطق مراجعه کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :