موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/71884 :کد

0

همدلی اعضای خانواده یا از بین بردن شکاف نسلها

  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۰
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -همدلی اعضای خانواده یا از بین بردن شکاف نسلها

جبران فقدان محبت بین اعضای خانواده باعث می شود که با هم بودن در خانه لذت و خوشی نداشته باشد و باید تلاش کرد تا اعضای خانواده غم خوار و پشتیبان یکدیگر شوند.

 

 

جبران فقدان محبت بین اعضای خانواده باعث می شود که با هم بودن در خانه لذت و خوشی نداشته باشد و باید تلاش کرد تا اعضای خانواده غم خوار و پشتیبان یکدیگر شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، جعفر بای در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: متأسفانه شکاف نسلی نیز بین اعضای خانواده بیگانگی دیگری را فراهم ساخته که گویا آنان هیچ گونه درد و غم شادی و آرزوی مشترکی ندارند.
 
وی افزود: هر قدر شناخت در خانواده نسبت به یکدیگر بیشتر باشد انسجام و اتحاد نیز قوی تر خواهد شد و این امر موجبات هم بستگی و تعلقات بین اعضای خانواده را افزایش داده و این پدیده زمینه های محروزی با یکدیگر را بین اعضای خانواده ها مستحم تر می کند.
 
این آسیب شناس عنوان کرد: باید شرایطی را در خانواده فراهم نموده تا ارتباطات افقی بین اعضای خانواده به صورت چهره به چهره افزایش یابد کثرت ارتباطات بین فردی در خانواده زمینه های بیشتری را برای گفتگو خانوادگی فراهم می کند و مدیریت دقیق گفتمان خانوادگی می تواند مقدمات تفاهم بیشتر بین اعضای خانواده ها را با یکدیگر افزایش داده و زمینه های نشاط در خانواده ها را تقویت کند.
 
وی در پایان گفت: باید از یکدیگر در شرایط خاص دفاع کنند بیگانگی اعضای خانواده از همدیگر نشان بیماری نهاد خانواده است و انسجام و اتحاد، مهر و محبت، نشاط و شادی از جمله ویژگی های خانواده های سالم است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :