موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/71924 :کد

0

دولت به تذکر دیوان محاسبات توجه نکرد

  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۸
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -دولت به تذکر دیوان محاسبات توجه نکرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت جلوی پرداخت‌های چند ده میلیونی به مدیران ارشد را بگیرد گفت: دولت به تذکر دیوان محاسبات در این باره ترتیب اثر نداده است.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت جلوی پرداخت‌های چند ده میلیونی به مدیران ارشد را بگیرد گفت: دولت به تذکر دیوان محاسبات در این باره ترتیب اثر نداده است.


به گزارش تحلیل ایران:  حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، با اشاره به  اخبار منتشر شده درباره دریافت حقوق چند ده میلیون تومانی توسط برخی مدیران ارشد بیمه مرکزی، گفت: در قانون مدیریت خدمات کشوری که در مجلس به تصویب نمایندگان رسید، مقرر شد حداکثر حقوق باید 7 برابر حداقل حقوق رسمی اعلام شده باشد.


وی با بیان اینکه اجرای قانون مانع از ایجاد  تبعیض در پرداخت حقوق‌ها می‌شود، افزود: درباره پرداخت حقوق به مدیران ارشد از طریق دیوان محاسبات تذکراتی به دولت و مدیران آن داده شده بود که ظاهرا  به این تذکرات ترتیب اثر داده نشده است.

 

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت یازدهم با قاطعیت جلوی پرداخت‌های چند ده میلیونی به برخی مدیران را بگیرد، تصریح کرد: البته باید اصلاحاتی در قانون موجود نیز انجام شود.


مصباحی‌مقدم با تاکید بر اینکه باید در نحوه پرداخت پاداش سالیانه به مدیران دولتی نیز تجدیدنظر شود، گفت: پاداش سالیانه مدیران شرکت‌های دولتی رقمی بالغ بر 3 تا 6درصد از سود محقق شده طی یک‌ سال است که رقم بالایی می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت‌های دولتی در ابتدا سود دهی کمی داشتند، اما با افزایش حجم درآمدها پرداخت سودهای کلان به مدیران این شرکت‌ها قابل قبول نیست.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه پاداش پایان خدمت برخی کارمندان 30 تا 40 میلیون است، اما برخی از کارمندان 300 تا 400 میلیون تومان پاداش پایان خدمت دریافت می‌کنند، ادامه داد: دولت باید در پرداختی به مدیران ارشد اصلاحاتی انجام دهد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :