موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی سکه و ارز

a/7199 :کد

0

پیش‌بینی قیمت سکه آتی در ماه‌های آینده

  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۵:۳۸
تعداد بازدید : ۳۸۸   
 تحلیل ایران -پیش‌بینی قیمت سکه آتی در ماه‌های آینده

به دنبال افزایش قیمت سکه در بازار نقدی طی هفته گذشته، قیمت آتی سکه در بورس کالا نیز با رشد قیمت مواجه شد و به محدوده ۸۸۰ هزار تومان رسید.

به دنبال افزایش قیمت سکه در بازار نقدی طی هفته گذشته، قیمت آتی سکه در بورس کالا نیز با رشد قیمت مواجه شد و به محدوده 880 هزار تومان رسید.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، با افزایش قیمت سکه در بازار آزاد و رسیدن قیمت آن به 888 هزار و 500 تومان، قیمت قراردادهای آتی سکه طلا نیز تغییر کرد و با افزایش مواجه شد.

 

بعد از کاهش قیمت سکه و طلا در هفته گذشته، قیمت این محصول در اولین روز هفته گذشته روند افزایشی به خود گرفت و همین روند موجب آغاز روند صعودی قیمت‌ها در قرارداد آتی بورس کالا شد.

 

به این ترتیب بازار نقدی سکه و طلا بعد از یک هفته حرکت نزولی و تاثیرپذیری از افت قیمت‌های جهانی، در هفته‌ای که گذشت حرکت صعودی خود را آغاز کرد به طوری که افزایش قیمت سکه در بازار آزاد موجب شد تا قیمت سکه در قرارداد آتی بورس کالا با افزایش مواجه شده و به محدوده 880 هزار تومان برسد.

 

روند معاملات سکه در بورس کالا نشان می‌دهد که در حال حاضر سکه تحویل شهریور ماه با افزایش تقاضا مواجه شده و قیمت آن به محدوده 880 هزار تومان نزدیک شده است. همچنین قیمت قرارداد آتی سکه تحویل آبان نیز که به قیمت 861 هزار تومان رسیده بود اکنون در قیمت 878 هزار تومان قرار گرفته است. سکه تحویل دی ماه نیز با اندکی افزایش نسبت به قراردادهای قبلی در محدوده 882 هزار تومان در حال معامله است.

 

در این میان سکه تحویل اسفند ماه مانند همیشه از حجم و تقاضای بیشتری برخوردار شده و در قیمت‌های بالاتر نسبت به سایر قراردادها یعنی محدوده 894 هزار تومان در حال معامله است که این نشان دهنده پیش بینی رشد قیمت سکه در روزهای پایانی سال است، زیرا قرارداد آتی سکه به دلیل ماهیت آن به خوبی می‌تواند روند قیمت سکه در ماه‌های آینده را پیش بینی کند.

 

به گزارش ایسنا، بعد از حصول توافق هسته‌ای، بازار آتی سکه تحت تاثیر بازار نقدی قرار گرفت و با رشد قیمت‌ها و افزایش تقاضا مواجه شد و برخلاف انتظار صعودی شد، اما کاهش قیمت جهانی طلا روند حرکتی قیمت این محصول را تحت تاثیر داد و آن را تا سطح 800 هزار تومان کاهش داد.

 

 

                               

سکه     قیمت     کاهش قیمت     بورس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :