موضوعات ‌مرتبط: فناوری نرم افزار

a/72006 :کد

0

در iOS ۱۰ می‌توانید تجهیزات هوشمند خانه را کنترل کنید

  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۲
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -در iOS ۱۰ می‌توانید تجهیزات هوشمند خانه را کنترل کنید

یکی از کارمندان بخش بازاریابی کمپانی اپل افشا کرد که در نسخه جدید پلتفرم iOS، اپلیکیشن جداگانه ای برای HomeKit در نظر گرفته خواهد شد.

 

یکی از کارمندان بخش بازاریابی کمپانی اپل افشا کرد که در نسخه جدید پلتفرم iOS، اپلیکیشن جداگانه ای برای HomeKit در نظر گرفته خواهد شد.
 
در حال حاضر، دستگاه های زیادی از پلتفرم هوم کیت اپل پشتیبانی می کنند، اما متاسفانه مدیریت این دستگاه ها به یکی از دغدغه های بزرگ کاربران تبدیل شده است به طوری که می بایست از اپلیکیشن های متعددی برای کنترل تجهیزات هوشمند مرتبط با روشنایی و یا امنیتی ساختمان استفاده کنند.

حال به نظر می رسد که قرار است این مشکل با ورود iOS 10 از میان برداشته شود. گواه این ادعا نیز صحبت های یکی از کارمندان کمپانی اپل در این خصوص است که ادعا می کند در این نسخه که در فصل پاییز سال میلادی جاری عرضه خواهد شد، شاهد اضافه شدن اپلیکیشنی جداگانه تحت عنوان HomeKit خواهیم بود.

 

وی اطلاعاتی را در خصوص نحوه کار این اپلیکیشن ارائه نکرد اما می توان این چنین پیش بینی کرد که این اپ همانند یک هاب عمل خواهد کرد و با استفاده از آن می توان کنترل تمامی تجهیزات هوشمند مبتنی بر پلتفرم هوم کیت را در دست گرفت.

 

البته فعلاً نمی توان با قاطعیت در خصوص درستی این ادعا و عرضه این اپلیکیشن اظهارنظر کرد چرا که سابقه اپل در گذشته نشان می دهد که ممکن است این اپ با تاخیر عرضه و یا به طور کامل به فراموشی سپرده شود.

 

اما این شرکت چندی پیش، اقدام به طراحی و ثبت آیکون این اپلیکیشن کرده که تصویر آن را می توانید در ادامه مشاهده کنید و به نظر می رسد که نام اپلیکیشن جدید اپل، Home باشد. در مجموع، اپل می تواند با این اپلیکیشن، گامی بزرگ در جهت کنترل هر چه بهتر تجهیزات مبتنی بر پلتفرم هوم کیت در ساختمان ها بردارد و خود را به عنوان رقیبی جدید برای شبکه onHub و پلتفرم اینترنت اشیا Brillo گوگل معرفی کند.

 

منبع:تابناک

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :