موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7207 :کد

0

شکنجه شدید زندایان بحرینی در زندان‌های رژیم آل خلیفه

  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -شکنجه شدید زندایان بحرینی در زندان‌های رژیم آل خلیفه

منابع خبری بحرینی از شکنجه شدید و بی سابقه زندانیان بحرینی به دست نیروهای امنیتی این رژیم خبر دادند.

منابع خبری بحرینی از شکنجه شدید و بی سابقه زندانیان بحرینی به دست نیروهای امنیتی این رژیم خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری اللؤلؤه، منابع محلی در بحرین گزارش دادند که نیروهای امنیتی این کشور 7 نفر از جوانانی را که اخیراٌ در جزیره ستره بازداشت کردند به شدت مورد شکنجه قرار داده اند.
شاهدان عینی با وحشیانه توصیف کردن این شکنجه ها تصریح کرده‌اند که دست و پای این زندانیان به صورت شبانه روزی با زنجیر به یکدیگر بسته شده است به طوری که با این زنجیرها می خوابند، به زیر شکنجه می روند، بازجویی می شوند و مورد توهین قرار می گیرند.
این جوانان به اتهام دست داشتن در انفجاری که وزارت کشور بحرین مدعی وقوع آن شده بود و در آخرین حمله نیروهای امنیتی بحرین به جزیره ستره که 10 روز به طول انجامید بازداشت شده اند، در این حمله که با محاصره کامل جزیره ستره همراه بود 36 شهروند بحرینی بازداشت شدند.
این درحالی است که تاکنون صحت ادعای وزارت کشور در وقوع این انفجار و انفجار هایی که پیش از این اعلام شده مشخص نشده است و هیچ مدرک معتبری برای وقوع این انفجار ها وجود ندارد.
در همین راستا عفو بین الملل چندی پیش از شکنجه شدن زندانیان بحرینی ابراز نگرانی کرده و در یکی از بیانیه های خود اعلام کرده بود که شکنجه فعالان سیاسی در زندان‌های بحرین به امری عادی تبدیل شده و اسناد مربوط به ده‌ها مورد شکنجه زندانیان وجود دارد که حاکی از کتک زدن وحشیانه آنها، یا محرومیت از خواب و غذای مناسب و کافی، سوزاندن بدن زندانیان با سیگار و آهن و تجاوز جنسی است که در نهایت وادار به اعتراف شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :