موضوعات ‌مرتبط: سیاسی جهان اسلام

a/72077 :کد

نفوذ توطئه گرانه انگلیسی ها درجوامع اسلامی

احمدرضا صباغی

  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۴
تعداد بازدید : ۵۲۰   
 تحلیل ایران -نفوذ توطئه گرانه انگلیسی ها درجوامع اسلامی

سابقه حضورانگلیسی ها درجوامع اسلامی بسیارطولانی است به طوری که وقتی به تاریخ نگاه می کنیم حضورانگلیسی ها درجوامع اسلامی همواره با ایجاد توطئه برای این جوامع همراه بوده است.


سابقه حضورانگلیسی ها درجوامع اسلامی بسیارطولانی است به طوری که وقتی به تاریخ نگاه می کنیم حضورانگلیسی ها درجوامع اسلامی همواره با ایجاد توطئه برای این جوامع همراه بوده است.

 

 

درواقع انگلیسی ها برای اینکه نفوذ خود را در جوامع اسلامی روز به روز بیشتر کنند از طریق راههایی همچون توزیع ثروت در ملت های اسلامی وارد شده اند تا بتوانند توطئه های خود را در ملت های مسلمان عملیاتی کنند.

 

گسترده شدن نفوذ انگلیسی ها در جوامع اسلامی در شرایطی که ملت های مسلمان با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می کنند در حالی است که بیشتر منابع اسلامی را می توان در کتابخانه های لندن پیدا کرد.درواقع شکل گیری فرقه هایی همچون بهاییت،وهابیت وانجمن حجتیه در جوامع اسلامی را می توان نتیجه عملکرد انگلیسی ها دراین جوامع دانست.

 

 در شرایط کنونی که جهان اسلام با نفوذ انگلیسی ها درجوامع خود روبروست به نظر می رسد اتحاد مسلمانان در این جوامع بتواند یکی از راهکارهای مهم به منظور مقابله با نفوذ انگلیسی ها باشد.درحقیقت تا زمانی که انگلیسی ها درجوامع اسلامی حضور دارند نمی توان به اجرای کامل قوانین اسلامی در این جوامع امیدوار بود.

 

وقتی انگلیسی ها منافع خود را در جوامع اسلامی می بینند به هرقیمتی شده برای حضور در این جوامع برنامه ریزی می کنند تا با حضورشان سیاست های توطئه گرانه خود را در این جوامع عملی کنند.

 

بنابراین با توجه به اینکه نفوذ انگلیسی ها درجوامع اسلامی روز به روز در حال گسترش است به نظر می رسد وجود فرقه هایی مانند بهاییت،وهابیت وانجمن حجتیه درجوامع اسلامی به نوعی القا کردن افکار انگلیسی به جامعه مسلمانان باشد و درواقع این فرقه ها حافظ منافع انگلستان در جوامع اسلامی هستند.

                               

  احمدرضا صباغی
 
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:
پیامهای بازدید کنندگان
  ناشناس
  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴
طرز فکر دایی جان ناپلئون


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :