موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/72142 :کد

0

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا امنیت اروپا را تهدید می‌کند

  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۴
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -خروج انگلیس از اتحادیه اروپا امنیت اروپا را تهدید می‌کند

نخست وزیر انگلیس امروز دوشنبه تهدید کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا امنیت این قاره را تهدید خواهد کرد.

نخست وزیر انگلیس امروز دوشنبه تهدید کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا امنیت این قاره را تهدید خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، در حالی که تازه ترین نظرسنجی ها نشانگر رقابت تنگاتنگ و نزدیک کمپین ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا و مخالفان عضویت در این اتحادیه است، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در آستانه برگزاری همه پرسی 23 ژوئن (3 تیرماه) هشدار داد که خروج لندن از اتحادیه اروپا امنیت این قاره را تهدید می کند.

 

کامرون به عنوان رهبر کمپین ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا و بوریس جانسون شهردار سابق لندن نیز به عنوان رهبر کمپین خروج از اتحادیه اروپا تلاش زیادی را آغاز کرده اند تا نظر رای دهندگان مردد را به خود جلب کنند.

 

کامرون هشدار داد: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در همه پرسی 23 ژوئن یک خطر غیر مسئولانه برای ثبات اقتصادی بریتانیا خواهد بود که منجر به فقیرتر شدن دائمی کشور خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، قدرت و امنیت انگلیس در جهان را تهدید می کند و همین طور به ضرر امنیت قاره اروپا خواهد بود. هر زمان که به اروپا پشت کنیم، دیر یا زود، از این اقدام پشیمان خواهیم شد. پشت کردن به اروپا برای ما هزینه زیادی خواهد داشت.

 

در مقابل فعالان کمپین خروج از اتحادیه اروپا به شدت از اظهارات کامرون انتقاد کرده اند. نایجل فاراژ رهبر حزب استقلال انگلیس تاکید کرد: اتحادیه اروپا موجب افزایش خصومت و دشمنی در این قاره شده به خصوص در یونان. اتحادیه اروپای ضد دموکراتیک، به جای آنکه کشورها را به یکدیگر نزدیک کند، موجب تفرقه اروپا شده است.

 

وی تصریح کرد: اگر در اتحادیه اروپا باقی بمانیم، خودمان را در یک پروژه شکست خورده گرفتار خواهیم کرد که تنها قصد دارد به سوی اتحادیه نظامی، سیاسی و مالی نزدیکتر حرکت کند، بدون توجه به دردها و خساراتی که برای مردم اروپا در پی دارد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :