موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/72160 :کد

0

اردوغان: عضویت در اتحادیه اروپا هدف استراتژیک ترکیه است

  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -اردوغان: عضویت در اتحادیه اروپا هدف استراتژیک ترکیه است

رئیس جمهوری ترکیه با بیان اینکه عضویت در اتحادیه اروپا هدف استراتژیک ترکیه است خواستار ایستادگی بیشتر اتحادیه اروپا در مبارزه با تروریسم شد.

رئیس جمهوری ترکیه با بیان اینکه عضویت در اتحادیه اروپا هدف استراتژیک ترکیه است خواستار ایستادگی بیشتر اتحادیه اروپا در مبارزه با تروریسم شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از دیلی صباح، رئیس جمهوری ترکیه با صدور بیانیه ای، نهم ماه مه در ترکیه را روز اروپا نامگذاری کرد و گفت: اروپا باید پایداری بیشتری در مبارزه با تروریسم از خود نشان دهد.

 

«رجب طیب اردوغان» همچنین با ابراز امیدواری نسبت به برداشته شدن قانون روادید شنگن برای ورود شهروندان ترکیه به اروپا گفت: عضویت در اتحادیه اروپا هدف استراتژیک ترکیه است.

 

وی افزود: من امیدوارم که (قانون) معافیت از ویزا قدمی سازنده در اجرای قول های داده شده (توسط اروپا) باشد و در فرآیند آن تسریع حاصل شود.

 

گفتنی است «اردوغان» هفته گذشته نسبت به یکی از پنج شرط اصلی اتحادیه اروپا برای ترکیه که در راستای نحوه برخورد با تروریسم توسط دولت این کشور مطرح شده بود واکنش نشان داده و گفت: شما راه خودتان را می روید و ما هم راه خودمان را. اتحادیه اروپا به ما می گوید باید قوانین خود را مبارزه با تروریسم عوض کنیم.... آنها به تروریست ها اجازه اقامت می دهند و نیازهای آنها را تامین می کنند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :