موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/72190 :کد

0

اگر شلیک موشک ایران ثابت شود، به شورای امنیت می‌رویم

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -اگر شلیک موشک ایران ثابت شود، به شورای امنیت می‌رویم

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید اخبار شلیک آزمایشی موشک‌ بالستیک ایران در دست بررسی است و اگر این موضوع ثابت شود، پرونده ایران بار دیگر به شورای امنیت خواهد رفت.معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید اخبار شلیک آزمایشی موشک‌ بالستیک ایران در دست بررسی است و اگر این موضوع ثابت شود، پرونده ایران بار دیگر به شورای امنیت خواهد رفت.


به گزارش تحلیل ایران، « «الیزابت ترودو» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید در صورتی که خبر منتشر شده امروز در خصوص شلیک آزمایشی موشک بالستیک در ایران قابت شود، این مسئله به شورای امنیت ارجاع داده خواهد شد.


امروز خبری منتشر شد که می‌گفت ایران موشکی بالستیک با برد 2 هزار کیلومتر و خطای 8 متر شلیک کرده است. سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران اما ساعاتی بعد بدون ارائه توضیحات، این خبر را رد کرد.


ترودو در واکنش به سوال یک خبرنگار در این خصوص گفت: «اطلاع داریم از اظهارات مقامات ایرانی در این خصوص ولی هنوز در حال کار بر روی آن هستیم.»


وی ادامه داد: «ما نگران شلیک موشک‌های بالستیک در ایران هستیم، این اقدامی تحریک‌آمیز و ثبات‌زدا است.»


معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به عکس‌العمل احتمالی دولتش هم پرداخت و گفت: «اگر این خبر ثابت شود، موضوع را در شورای امنیت سازمان ملل، مطرح خواهیم کرد.»


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :