موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/7230 :کد

0

آزادي دومين مخالف برجسته دولت ونزوئلا

  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۷
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -آزادي دومين مخالف برجسته دولت ونزوئلا

دولت ونزوئلا وزير دفاع سابق اين کشور را که تبديل به يکي از منتقدان سرسخت کاراکاس شده بود، آزاد کرد. اين دومين مخالف برجسته دولت کاراکاس است که اخيرا آزاد شد.

دولت ونزوئلا وزير دفاع سابق اين کشور را که تبديل به يکي از منتقدان سرسخت کاراکاس شده بود، آزاد کرد. اين دومين مخالف برجسته دولت کاراکاس است که اخيرا آزاد شد.

به گزارش تحلیل  ایران به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، يک دادگاه نظامي ونزوئلا با عفو مشروط ژنرال بازنشسته "رائول بادوئل"، وزير دفاع سابق ونزوئلا که شش سال از مجموع هشت سال حبس خود به اتهام فساد را سپري کرده بود، موافقت کرد.

پس از آنکه بادوئل از زنداني که همراه با لئوپولدو لوپز، سرشناس‌ترين مخالف زنداني دولت ونزوئلا در آن نگهداري مي‌شد، آزاد شد، دختر وي ويديوي کوتاهي را از در آغوش گرفتن او توسط بستگانش بعد از آزاد شدن از زندان منتشر کرد. بادوئل حدود نيمه‌شب پنجشنبه محل زندان نظامي خود در حومه شهر کاراکاس را ترک کرد و به خانه‌اش در شهر ساحلي مارکاني بازگشت.

آزادي بادوئل 24 ساعت بعد از آن انجام شد که "دنيل سبالوس"، شهردار سابق شهر ناآرام سان کريستوبال در غرب ونزوئلا نيز در حالي که منتظر محاکمه خود به اتهام تحريک به خشونت در جريان اعتراضات ضددولتي سال گذشته بود، به دلايل پزشکي در بازداشت خانگي قرار گرفت.

روز پنجشنبه مقام‌هاي ونزوئلا همچنين يک فعال 22 ساله را که به اتهام تحريک رفتار مجرمانه در اعتراضات سال 2014 به زندان افتاده بود نيز آزاد کردند.

اين آزادي‌هاي غيرمنتظره نشان‌دهنده ملايمت بيشتر دولت سوسياليست نيکولاس مادورو رئيس‌جمهور ونزوئلا با مخالفاني است که مورد انتقاد شديد آمريکا به دليل به زندان انداختن 75 فعال ضددولتي قرار گرفته است. بادوئل از همپيمانان نزديک هوگو چاوز رئيس‌جمهور سابق ونزوئلا بود که در کودتاي کوتاه سال 2002 به بازيابي قدرت او کمک کرد اما در سال 2007 با چاوز اختلاف پيدا کرد و يک رفراندوم که به چاوز قدرت‌هاي بيشتري اعطا کرد را به کودتاي مجازي تشبيه کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :