موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/72312 :کد

0

شهردار مسلمان لندن می‌تواند وارد امریکا شود

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۱۳۶   
 تحلیل ایران -شهردار مسلمان لندن می‌تواند وارد امریکا شود

دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا از حزب جمهوریخواه که در اظهاراتی جنجالی خواهان ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا شده بود، می‌گوید شهردار مسلمان تازه منتخب لندن از این قاعده مستثنی است.

دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا از حزب جمهوریخواه که در اظهاراتی جنجالی خواهان ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا شده بود، می‌گوید شهردار مسلمان تازه منتخب لندن از این قاعده مستثنی است.


دونالد ترامپ به دنبال حمله مرگبار سال گذشته در کالیفرنیا «ممنوعیت کامل ورود مسلمانان» به این کشور را خواستار شده بود. گروه‌های حقوق بشری و مسلمانان و رقبای وی در حزب دموکرات این اظهارات ترامپ را مغرضانه توصیف و آن را محکوم کردند.


به گزارش تحلیل ایران ، ترامپ در  پاسخ به این سوال که پیشنهاد جنجالی‌اش چگونه در مورد صادق خان، پسر یک راننده اتوبوس مهاجر پاکستانی که روز شنبه به عنوان شهردار لندن سوگند یاد کرد، اعمال می‌شود، گفت: «همیشه استثناهایی وجود دارد.»


صادق خان، مسلمانِ پاکستانی الاصل از حزب کارگر 17 اردیبهشت با کسب 56.8 درصد از آراء بر رقیب خود زک گلداسمیت از حزب محافظه‌کار پیروز  و به عنوان شهردار لندن انتخاب شد.


خان در گفت و گو با روزنامه آبزرور انگلیس گفته بود: «آن‌ها با استفاده از رعب و کنایه تلاش می کنند تا گروه‌های قومی و مذهبی را به جان یکدیگر بیاندازند، ترفندی که دونالد ترامپ از آن استفاده می‌کند.»

 

صادق خان در مصاحبه‌ای با مجله تایمز گفت: «می‌خواهم به آمریکا سفر کنم تا شاهد برنامه‌های جالب شهردارهای نیویورک و شیکاگو باشم.»

 منبع : پرس تی وی فارسی
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :