موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/72314 :کد

0

تعیین جرایم تبلیغات محصولات آسیب رسان در رسانه‌ها

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -تعیین جرایم تبلیغات محصولات آسیب رسان در رسانه‌ها

نمایندگان مجلس، شرایط جرایم تبلیغاتی برای محصولات آسیب رسان و غیر مجاز دارویی و آرایشی را در رسانه ها تعیین کردند.

نمایندگان مجلس، شرایط جرایم تبلیغاتی برای محصولات آسیب رسان و غیر مجاز دارویی و آرایشی را در رسانه ها تعیین کردند.

به گزارش تحلیل ایران ، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، درجریان بررسی طرح ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیر مجاز و آسیب رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضاهای مجازی با ماده یک طرح مذکور که در رابطه با تعیین جرایم است با ۱۱۵ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف، ۵ رأی ممتنع از ۲۱۲ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.


گفتنی است در ماده یک طرح مذکور آمده است: ارائه هر گونه اطلاعات نادرست و تبلیغات خلاف واقع به هر طریق از جمله رسانه های داخلی و خارجی و یا فضای مجازی درباره آثار مصرف مواد و فراورده های دارویی، خوراکی، آشامیدنی، آرایشی، گیاهی، طبیعی، مکمل و همچنین تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی و آزمایشی وهرگونه خدمات سلامت ممنوع است ومرتکب به حبس یا جزای نقدی درجه و محرومیت از فعالیت شغلی و اجتماعی مرتبط برای دو تا پنج سال محکوم می شود. در صورتی که به مصرف کننده خسارتی وارد شود علاوه بر جبران آن معادن دو تا پنج برابر خسارت وارده به عنوان جزای نقدی به مجازات مذکور اضافه می گردد.


تبصره – انتشار تبلیغات موضوع این قانون از سوی رسانه های جمعی موجب محکومیت مدیر مسئول در رسانه های چاپی یا عناوین مشابه در سایر رسانه ها به مجازات مندرج در این قانون می باشد.

 منبع : مهر
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :