موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/72320 :کد

0

از اظهارات موشکی مقامات آمریکایی بوی دبه به مشام می رسد

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۱
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -از اظهارات موشکی مقامات آمریکایی بوی دبه به مشام می رسد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اظهار نظر مقامات آمریکایی پیرامون آزمایشات موشکی ما تنها به منظور مانع تراشی بر سر راه برجام صورت می گیرد و روشن می‌کند که آنها قصد دبه کردن برجام را دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اظهار نظر مقامات آمریکایی پیرامون آزمایشات موشکی ما تنها به منظور مانع تراشی بر سر راه برجام صورت می گیرد و روشن می‌کند که آنها قصد دبه کردن برجام را دارند.
 

به گزارش تحلیل ایران؛ حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار میزان درباره اظهارات "الیزابت ترودو" معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه اگر شلیک آزمایشی موشک بالستیک ایران صحت داشته باشد این مسئله را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع خواهیم داد،؛ اظهار کرد: دولتمردان آمریکایی تلاش می کنند با استفاده از هر بهانه‌ای برای عدم پایبندی به اجرای تعهدات خود در برجام استفاده کنند از این رو ورود آنها به بحث مسائل موشکی ایران نیز از دسته مواردی است که زمینه را برای بهانه گیری آمریکایی‌ها فراهم کرده است.


وی افزود: درباره مسائل موشکی و نظامی ما در توافق برجام، نکته ای قید نشده است از این رو غربی‌ها و بخصوص آمریکایی‌ها نمی‌توانند درباره آزمایشات موشکی ما بحث و اظهار نظر کنند زیرا این مسائل جزء موضوعات داخلی کشور ما محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اظهار نظر مقامات آمریکایی پیرامون آزمایشات موشکی ما تنها به منظور مانع تراشی بر سر راه برجام صورت می گیرد و روشن می‌کند که آنها قصد دبه کردن برجام را دارند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ملت ایران به خوبی در طی سالها‌ی اخیر متوجه شدند که آمریکایی‌ها مواضع درستی در قبال جمهوری اسلامی ایران ندارند روندی که در اجرای برجام نیز به خوبی روشن شد از این رو به طور حتم اجازه نخواهند داد دولتمردان این کشور در مورد توان نظامی و دفاعی ما اظهار نظر کنند.

نقوی حسینی با بیان اینکه دستیابی ایران به تجهیزات نظامی و موشکی حق کشورمان است، گفت: آمریکایی ها بهتر است به جای اظهار نظر درباره موضوعات داخلی ایران در جهت اجرای دقیق برجام وارد عمل شوند و آن را طبق توافق از پیش تعیین شده انجام دهند.

وی همچنین درباره اعزام تیمی از کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به منطقه خان طومان خاطر نشان کرد: با توجه به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی مجلس وظیفه دارد که ابعاد این حادثه را بررسی و گزارش کامل و جامعی را از آن به مجلس ارائه دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تحقیقات کمیسیون امنیت ملی درباره حادثه رخ داده در منطقه خان طومان آغاز شده است و ما امیدواریم گزارش جامعی را درباره این موضوع به زودی به مجلس ارائه دهیم.

نماینده مردم ورامین در پایان از چگونگی اعزام تیمی از کمیسیون امنیت ملی مجلس به منطقه خان طومان اظهار بی اطلاعی کرد.
 منبع : میزان 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :