موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/72333 :کد

0

امروز مقاومت اسلامی جهان استکبار را به وحشت انداخته است

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۸
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -امروز مقاومت اسلامی جهان استکبار را به وحشت انداخته است

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران در هیچ دوره‌ای اقدام خلاف NPT انجام نداده است، اما طرف‌های مذاکره کننده می‌خواهند از نیاز ما به عنوان آزار و فشار استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران در هیچ دوره‌ای اقدام خلاف NPT انجام نداده است، اما طرف‌های مذاکره کننده می‌خواهند از نیاز ما به عنوان آزار و فشار استفاده کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، منطقه اصفهان، سعید جلیلی امروز (سه‌شنبه) در مراسم کنگره شهدای دانشجوی مدافع حرم استان اصفهان که در دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: در مذاکرات ژنو 2 وقتی طرف‌های مذاکره کننده متوجه شدند که حدود یک میلیون نفر از دستاوردهای دارویی راکتور تحقیقاتی 10 مگاواتی تهران استفاده می‌کنند، در صدد کارشنی برآمدند.

 

وی اضافه کرد: راکتور تهران نیازمند سوخت 20 درصد بود، اما وقتی طرف‌های مذاکره کننده به نیاز ما به این راکتور پی بردند، قصد داشتند که در قبال واگذاری سوخت مورد نیاز امتیازاتی را از ما بگیرند.

 

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: کارشنی طرف‌های مذاکره کننده در حالی بود که ایران هیچ اقدام خلاف NPT انجام نداده بود و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بر اساس این قانون، موظف بود دسترسی ما را به سوخت مورد نیاز تسهیل کند.

 

جلیلی گفت: در آن زمان ما در برابر این خواسته نا به جای طرف‌های مقابل ایستادگی کردیم، اگر در هر زمینه‌ای در برابر آن‌ها عقب نشینی کنیم، آن‌ها امتیازات جدیدی از ما مطالبه می‌کنند.

 

وی اظهار کرد: مقاومت اسلامی امروز مهم‌ترین مسئله‌ای است که جهان استکبار را به وحشت انداخته و به مقابله جدید با انقلاب اسلامی وادار کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی گفت: تفریطی‌های امروز همان افراطی‌هایی هستند که وقتی امام خمینی(ره) سخن از اسلام ناب محمدی(ص) زدند، در برابر ایشان جبهه گرفتند و از پلورالیسم دینی سخن گفتند، در حالی که پلورالیسم دینی نتیجه‌ای جز ظهور داعش ندارد.

 

جلیلی گفت: اسلام ناب محمدی (ص) همان اسلام انقلابی است که تاکنون عزت و سربلندی را برای ما به ارمغان آورده است و توانسته ما را در برابر اندیشه‌های استکباری یاری دهد.

 منبع : ایسنا 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :