موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/72338 :کد

0

اتحاد کشورهای اسلامی عرصه را بر داعش و بوکو حرام تنگ می‌کند

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۶
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -اتحاد کشورهای اسلامی عرصه را بر داعش و بوکو حرام تنگ می‌کند

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که شیعه و سنی برادر هستند، گفت: اگر همه کشورهای اسلامی متحد باشیم دیگر عرصه‌ای برای داعش، بوکو حرام، تکفیری‌ها و استکبار باقی نمی‌ماند.

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان این که شیعه و سنی برادر هستند، گفت: اگر همه کشورهای اسلامی متحد باشیم دیگر عرصه‌ای برای داعش، بوکو حرام، تکفیری‌ها و استکبار باقی نمی‌ماند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار با تعدادی از علمای تشیع و اهل تسنن پاکستان که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: اولین اصل عزت و قدرت، ایمان و اعتقاد است و وحدت و اتحاد نیز از اصول دیگر می‌باشند.

 

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، بیان داشت: همه افراد مومن ایمان به پیامبر خدا و اسلام دارند و با یکدیگر برادر هستند و همه مسلمانان باید مبارز و مجاهد باشند، زیرا اسلام دشمنان سرسختی دارد.

 

استاد برجسته حوزه ادامه داد: کفار، منافق و صهیونیست از‌‌ همان آغاز با اسلام دشمن بودند و قرآن کریم همواره بر مسلمانان تأکید دارد به ظالمان اعتماد نکنند اما امروز دیده می‌شود برخی مسلمانان به جای مبارزه با صهیونیست زیر سیطره آن‌ها قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: در پاکستان برخی افراد سر‌شناس متأسفانه سرسپرده وهابیت، آمریکا و انگلیس شده‌اند و ما متأسف هستیم که هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا این کشور را بمباران می‌کند.

 

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: بیداری اسلامی انقلاب اسلامی ایران در کشورهایی همچون تونس، قطر، یمنو اردن را فراگرفته و از این جهت آمریکا و صهیونیست احساس خطر کرده‌اند.

 

امنیت ایران در هیچ مملکتی نیست

 

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم اتحاد و هشیاری تصریح کرد: امنیت ایران در هیچ مملکتی نیست زیرا مردم آن مومن و متحد هستند.

 

وی ادامه داد: شیعه و سنی برادر و مسلمان هستند و اگر همه کشورهای اسلامی متحد باشیم دیگر عرصه‌ای برای داعش، بوکو حرام، تکفیری‌ها و استکبار باقی نمی‌ماند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :