موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/72345 :کد

0

ماکت ضریح امام حسین و حضرت عباس (ع) گل‌آرایی شد

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۷۰۷   
 تحلیل ایران -ماکت ضریح امام حسین و حضرت عباس (ع) گل‌آرایی شد

مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد پربرکت امام حسین (ع) به صورت نمادین ماکت ضریح منور سرور و سالار شهیدان و حضرت عباس (ع) در ابعاد...

مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد پربرکت امام حسین (ع) به صورت نمادین ماکت ضریح منور سرور و سالار شهیدان و حضرت عباس (ع) در ابعاد واقعی گل‌آرایی شد.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، اصغر کشاورز‌راد درباره گل‌آرایی ماکت ضریح امام حسین و حضرت عباس (ع) اظهار داشت: به دنبال برگزاری بیست و دومین جشنواره گل و گیاه و ماهیان زینتی در ایام شعبانیه، به صورت نمادین ماکت ضریح منور سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) در ابعاد واقعی گل‌آرایی شد.

 

وی افزود: با حمایت سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان و همت بهره‌برداران بازار گل و گیاه این حرکت به صورت نمادین در محل بازار مرکزی گل و گیاه شهرداری اصفهان به نمایش در‌آمده است.

 

مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان به بازدید شب گذشته شهردار اصفهان و رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به همراه برخی از اعضای این شورا از این ماکت نمادین اشاره و بیان کرد: این حرکت مورد تقدیر مدیران شهری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تمام مراحل ساخت این ماکت توسط بهره‌برداران خود بازار گل و گیاه انجام شد، تصریح کرد: در ساخت این ضریح حدود 50 هزار شاخه گل داودی، 2 هزار و 500 دسته لیسیانتوس و کرزنتیا، 4 هزار قالب اسفنج، 8 تن آهن جهت اسکلت‌بندی و یک تن چوب به کار برده شد.

کشاورز‌راد با اشاره به برگزاری بیست و دومین جشنواره گل و گیاه و ماهیان زینتی اصفهان گفت: بیست و دومین جشنواره گل و گیاه و ماهیان زینتی همراه با مسابقه بزرگ گل‌آرایی با هدف توسعه فرهنگ مصرف گل و گیاه و ارتقای سطح نشاط و شادابی در بین شهروندان و همچنین معرفی تولیدکنندگان داخلی در راستای حمایت از تولید ملی از امروز سه‌شنبه آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری اینگونه جشنواره‌ها سبب تقویت و ایجاد فرهنگ شهروندی می‌شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره به مدت 3 روز در محل بازار مرکزی گل و گیاه اصفهان واقع در خیابان همدانیان دایر است.

 

مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان اظهار داشت: در راستای برگزاری مسابقه گل‌آرایی پیش از آغاز جشنواره دوره‌های آموزشی گل‌آرایی به صورت رایگان برای شهروندان برگزار شده که نتیجه کار آن به صورت مسابقه‌ای با عنوان «مسابقه بزرگ گل‌آرایی» از امروز همزمان با میلاد پر برکت امام حسین (ع) برگزار و به نفرات برتر از دید کارشناسان و شهروندان در مراسم اختتامیه این جشنواره هدایایی اهدا می‌شود.

 

 مراسم اختتامیه این جشنواره در تالار شاهین روبروی بازار گل و گیاه واقع در خیابان همدانیان روز جمعه مورخ 24 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :