موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/72375 :کد

0

اوباما از هیروشیما دیدار می‌کند

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -اوباما از هیروشیما دیدار می‌کند

اوباما قصد دارد پایان ماه جاری میلادی از هیروشیما بازدید کند تا نخستین رئیس جمهور آمریکا باشد که از این شهر دیدار می‌کند.

اوباما قصد دارد پایان ماه جاری میلادی از هیروشیما بازدید کند تا نخستین رئیس جمهور آمریکا باشد که از این شهر دیدار می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، کاخ سفید اعلام کرد که "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا اواخر ماه می جاری در سفری تاریخی به هیروشیمای ژاپن خواهد رفت تا نخستین رئیس جمهور آمریکا باشد که از این شهر که آمریکا در سال 1945 با بمب اتم هدف قرار داد، دیدار کند.

 

کاخ سفید در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه 10 می آن را منتشر کرده، اعلام کرد: رئیس جمهور آمریکا به همراه "شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن در سفری تاریخی از هیروشیما دیدار خواهد کرد تا بار دیگر بر پایبندی خود به پیشبرد سیاست صلح و امنیت در جهان عاری از تسلیحات اتمی تاکید کند.

 

در این بیانیه آمده است که این سفر پس از پایان نشست سران هفت کشور صنعتی جهان که در ژاپن و در روزهای 26 الی 27 می با حضور اوباما برگزار خواهد شد، انجام می‌شود.

 

همچنین وزارت امور خارجه ژاپن اعلام کرد که سفر رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر ژاپن به هیروشیما در روز 27 می انجام خواهد شد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :