موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/72390 :کد

0

برگزاری نشست کارگروه بین المللی حامی سوریه در ۱۷ مِه در وین

  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۳
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -برگزاری نشست کارگروه بین المللی حامی سوریه در ۱۷ مِه در وین

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که نشست کارگروه بین المللی حامی سوریه با حضور ۱۷ کشور در روز ۱۷ مِه در وین پایتخت اتریش برگزار می شود.



سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که نشست کارگروه بین المللی حامی سوریه با حضور ۱۷ کشور در روز ۱۷ مِه در وین پایتخت اتریش برگزار می شود.


به گزارش تحلیل ایران، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کارگروه بین المللی حامی سوریه در روز ۱۷ مِه جاری در وین برای بررسی بحران سوریه تشکیل جلسه می دهد.


بر اساس این گزارش «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه طی سخنانی در این خصوص اظهار داشت: سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه برای شرکت در این نشست که با حضور نمایندگان ۱۷ کشور در هفته آتی در پایتخت اتریش برگزار خواهد شد، برنامه ریزی می کند.


در همین راستا «جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز برگزاری نشست در زمان مذکور را تایید کرد و گفت: کارگروه بین المللی حامی سوریه به صورت رسمی نشستی را برگزار خواهد کرد تا آنچه را که با روس ها در رابطه با این توافق آغاز کردیم، تکمیل کنیم. در این نشست همه چیز اعم از مدت، اجرا و پایان عملیات سیاسی بررسی خواهد شد.


وی در همین راستا افزود: انتظار می رود دور جدید مذاکرات سوری-سوری چند روز پس از این نشست ازسرگرفته شود.


پیش از این نیز «احمد فوزی» سخنگوی رسمی سازمان ملل متحد گفته بود که «دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه امیدوار است که مذاکرات سوریه در ماه جاری از سر گرفته شود و برگزاری نشست گروه حامی سوریه در روز ۱۷ مِه نشانه مثبتی است.


وی در ادامه تصریح کرد: بیانیه مشترک مسکو-واشنگتن در روز ۹ مِه(دوشنبه) نیز رخدادی مثبت است که موجب افزایش امید دی میستورا برای ازسرگیری مذاکرات سوریه شد.


لازم به ذکر است روز دوشنبه روسیه و آمریکا با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که روند آتش بس در سوریه و ورود کمک های بشر دوستانه شاهد پیشرفت بوده اند.


منبع: مهر

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :