موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دین و اندیشه

a/72499 :کد

0

عزت و امنیت حجاج خط قرمز ایران است

  چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -عزت و امنیت حجاج خط قرمز ایران است

آیت‌الله نوری‌همدانی، حفظ عزت و امنیت زائران و حجاج را خط قرمز جمهوری اسلامی دانست و گفت که با توجه به حوادث اتفاق افتاده در حج سال گذشته باید بیش از پیش مراقب بود.

آیت‌الله نوری‌همدانی، حفظ عزت و امنیت زائران و حجاج را خط قرمز جمهوری اسلامی دانست و گفت که با توجه به حوادث اتفاق افتاده در حج سال گذشته باید بیش از پیش مراقب بود.

 

به گزارش  تحلیل ایران ، منطقه قم، این مرجع تقلید در آغاز درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، با اشاره به کارشکنی‌های سعودی‌ها در مسیر اعزام حجاج ایرانی، تصریح کرد: یکی از اموری که باید به آن دقت کنیم، حفظ عزت حجاج است.

 

وی تصریح کرد: با سوابق و عملکرد بدی که از آل سعود سراغ داریم باید مطمئن باشیم عزت افرادی که می‌خواهند به حج بروند حفظ می‌شود.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که حفظ عزت حجاج خط قرمز و شرط مهم ماست، گفت: یکی دیگری از نکاتی که مد نظر و مورد تاکید است، حفظ امنیت حجاج است، متاسفانه در حج سال گذشته شاهد حوادث بسیار تلخی بودیم.

 

این مرجع تقلید در ادامه امر به معروف و نهی از منکر را از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین فرایض دینی دانست و تاکید کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی ترک شود، اشرار بر جامعه مسلط خواهند شد.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به شبهه افکنی دشمنان علیه اسلام و مکتب اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: دشمنان و معاندان با سرمایه گذاری فراوان به دنبال ترویج شبهات هستند؛ ‌از این رو باید افرادی را برای پاسخگویی به شبهات تربیت کنیم و اجازه ندهیم دشمنان اهل بیت(ع) با شبهه افکنی ملت‌ها و جوامع را گمراه کنند.

 منبع : ایسنا 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :