موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/72520 :کد

0

راه‌اندازی سیستم تحویل کالابه خودرو بدون نیاز به حضور راننده

  چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -راه‌اندازی سیستم تحویل کالابه خودرو بدون نیاز به حضور راننده

ولوو به مالکان خودروهای این شرکت،‌ انواع کالا را حداکثر در دو ساعت انجام می‌دهد و برای این کار نیازی به حضور مالک خودرو نیز نیست.ولوو به مالکان خودروهای این شرکت،‌ انواع کالا را حداکثر در دو ساعت انجام می‌دهد و برای این کار نیازی به حضور مالک خودرو نیز نیست.


به گزارش تحلیل ایران، خدمات یاد شده بر مبنای تعقیب خودروی ولوو از طریق یک سیستم هوشمند و دسترسی به صندوق عقب آن از طریق یک کلید الکترونیک ارائه می‌شود. در قالب این روش فرد تحویل دهنده کالا، بدون آنکه ضرورتی به حضور راننده و باز کردن درب خودرو باشد بسته را داخل صندوق عقب خودرو قرار می‌دهد. این سیستم برای خریداران اقلام آنلاین طراحی شده و یک شرکت نوپای سوئدی در طراحی آن سهیم بوده است.


هدف اصلی از راه اندازی این خدمات به صفر رساندن موارد ناکامی در تحویل کالاهای خریداری شده به مشتریان است. همچنین با این کار دیگر نیازی به منتظر ماندن افراد برای دریافت بسته های سفارش داده شده نیست و آنان تنها باید خودروی قفل شده خود را در یک مکان عمومی در دسترس قرار دهند.


نکته جالب امکان رصد کل فرایند تحویل کالا از طریق تلفن همراه است، به گونه ای که خریدار می داند کالای خریداری شده چقدر با خودروی وی فاصله دارد. اگر تحویل کالا بیش از دو ساعت به طول بینجامد این کار به طور رایگان انجام خواهد شد. این خدمات منحصر به خریداران خودروهای ولوو است و فعلا تنها در شهر استکهلم ارائه می شود. اما تا سال 2025 در بیش از 200 شهر جهان در دسترس قرار می گیرد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :