موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خدمات

a/72641 :کد

0

تشرف جانبازان به حرم مطهر رضوی تسهیل می‌شود

  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -تشرف جانبازان به حرم مطهر رضوی تسهیل می‌شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی خدمت رسانی به همه زائران و به ویژه جانبازان بزرگوار را وظیفه خود می‌داند و هر اقدامی که در راستای تسهیل ورود جانبازان به حرم مطهر نیاز باشد را انجام می دهد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی خدمت رسانی به همه زائران و به ویژه جانبازان بزرگوار را وظیفه خود می‌داند و هر اقدامی که در راستای تسهیل ورود جانبازان به حرم مطهر نیاز باشد را انجام می دهد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی طی سخنانی در دیدار با جانبازان قطع نخاع دفاع مقدس که به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت عباس(ع) و روز جانباز برگزار شد، با اشاره به نهضت های اسلامی و انقلابی در کشورهای منطقه، اظهار داشت: اکنون که پیام امید و نورانیت رزمندگان ما همه عالم را فراگرفته است، دشمنان به شبهه افکنی روی آورده و وارد عرصه جنگ نرم شده‌اند.


عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه بیداری از بین رفتنی نیست، افزود: امروز که امواج بیداری در جهان گسترده شده، ممکن است مستکبران بتوانند با حیله‌های مختلف حکومت‌ها را متأثر کنند، اما نمی‌توانند این پیام منتشر شده از خون شهدا و ایثار رزمندگان را از بین ببرند.


وی بیان کرد: بیداری اسلامی به این معناست که انسان‌ها هویت اسلامی خود را بازیافته‌اند و می‌خواهند در این عالم مسلمان زندگی کنند.


تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود بصیرت را به عنوان یکی از ویژگی‌های بارز شخصیت حضرت اباالفضل(ع) برشمرد و عنوان کرد: انسان با چشم سر می‌تواند اشیاء و اشخاص را تشخیص دهد، اما آنچه راه زندگی را به ما می‌آموزد، بصیرت است.


وی افزود: صفت مهم همه عاشورائیان آن بود که بصیرت بر شمشیرهایشان حکمرانی می‌کرد. در حالی که هواهای نفسانی بر انسان‌های حاضر در صف مقابلشان چیره شده بود و از این روی سخن حق را نمی شنیدند یا نمی خواستند بشنوند.


حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، جهل زدایی را یکی از نتایج مهم قیام حضرت اباعبدالله (ع) دانست و تصریح کرد: جانبازان عزیز ما نیز بصیرت داشتند و از همین روی در امتداد راه امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) به فرمان مقتدا و امامشان در جبهه ها حضور یافتند، با تمام سرمایه وجودشان از ارزش ها دفاع کردند و با وجود همه سختی ها دچار سستی نشدند.


وی سپس نقش برجسته همسران، مادران و فرزندان جانبازان را یاد آور شد و گفت: خانواده بزرگوار جانبازان عزیز که از آنها پرستاری می‌کنند و تمام سختی‌های این مسیر را متحمل می‌شوند، نزد خداوند متعال جایگاه عظیمی دارند.


تولیت آستان قدس رضوی ظرفیت سازی را مهمترین عامل صبر و همراهی خانواده جانبازان دانست و تاکید کرد: اگر انسان با توجه به خداوند متعال، در خود ظرفیت ایجاد کند و آستانه تحملش را بالا ببرد، به مرحله‌ای می رسد که زینب کبری(س) رسیدند و در اوج مصائب و مشکلات فرمودند: جز زیبایی ندیدم.


عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: توکل، ایمان، عبودیت، بندگی، صبر و ایستادگی زیبایی‌هاییست که در عاشورا و عاشوراییان مشاهده شد و در مقابله رزمندگان ما با استکبار نیز به منصه ظهور رسید. اما یزیدیان و مستکبران نمی‌توانند اینها را درک کنند.


حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی همچنین با بیان اینکه جانبازان با پایداری عملی بر سخن و منش امام رضا(ع) نشان رضوی کسب کرده‌اند، گفت: آستان قدس رضوی خدمت رسانی به همه زائران و به ویژه جانبازان بزرگوار را وظیفه خود می‌داند و هر اقدامی که در راستای تسهیل ورود جانبازان به حرم مطهر نیاز باشد را انجام می‌دهد.


منبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :