موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/72642 :کد

0

عملیات گسترده برای آزادی غرب الرمادی

  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۱:۱۳
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -عملیات گسترده برای آزادی غرب الرمادی

رسانه‌های عراقی از کشف مخفیگاه تروریست‌های انتحاری در شمال بغداد و هلاکت هشت انتحاری در شمال ناحیه البغدادی خبر دادند.

رسانه‌های عراقی از کشف مخفیگاه تروریست‌های انتحاری در شمال بغداد و هلاکت هشت انتحاری در شمال ناحیه البغدادی خبر دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، هشت تروریست انتحاری داعشی در حمله هوایی به مخفیگاه آنها در شمال ناحیه البغدادی در غرب بغداد به هلاکت رسیدند.

فرماندهی عملیات الجزیره گزارش داد نیروهای این فرماندهی مخفیگاه تروریست‌های داعشی را در منطقه الجبه در شمال ناحیه البغدادی منهدم کردند که هشت تروریست انتحاری در داخل آن به هلاکت رسیدند.

آغاز عملیات نظامی گسترده برای آزادسازی مناطق غربی الرمادی

فرماندهی عملیات الجزیره از آغاز عملیات نظامی گسترده برای آزادسازی مناطق غربی الرمادی از جمله منطقه الجبه از اشغال تروریست‌های تکفیری خبر داد.

کشف مخفیگاه تروریست‌های انتحاری در شمال بغداد

خبر دیگر این‌که سخنگوی عملیات بغداد امروز چهارشنبه گفت مخفیگاه تروریست‌های انتحاری در منطقه المشاهده در شمال بغداد کشف شده است.

سعد معن در اظهاراتی که الفرات منتشر کرده است، افزود پس از به دست آمدن اطلاعات و پیگیری سازمان اطلاعات نظامی، وجود مخفیگاه تروریست‌های انتحاری در منطقه البوخمیس(المشاهده) در شمال بغداد تایید شد و در ادامه نیروهای امنیتی این مکان را که یک حوض پرورش ماهی در گذشته بود، به محاصره خود درآوردند و پس از تشدید حلقه محاصره تروریست‌ها، آنها خود را منفجر کردند بدون این‌که آسیبی به نیروهای امنیتی برسانند، بعدا مشخص شد یکی از این تروریست‌های انتحاری ملیت آسیایی داشت و سه تروریست‌ دیگر عراقی بودند.

خبر دیگر اینکه نیروهای امنیتی توانستند پل وحید در منطقه الجبه در شمال ناحیه البغدادی را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کنند و پرچم عراق را بر فراز آن به اهتزاز درآورند.

هلاکت حامد ترکی ابراهیم ملقب به ابونمر از سرکردگان گروه تروریستی داعش در ناحیه الکرمه در شمال شرقی شهر فلوجه از دیگر تحولات مربوط به  عراق است.این سرکرده داعشی به همراه سه همدستش در عملیات منحصر به فرد نیروهای تیپ الکرمه به هلاکت رسیدند. معاذ صلاح انور مسئول هماهنگی نظامی گروه  تروریستی داعش هم در یک حمله هوایی در منطقه الصبیحات به هلاکت رسید.

عملیات آزادسازی ناحیه الکرمه از 20 آوریل گذشته (چهارشنبه  اول اردیبهشت) از دو محور آغاز شده است و نیروهای عراقی طی این مدت به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند و مناطق متعددی را از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کرده‌اند.

انهدام یک خودروی بمب‌گذاری شده داعشی‌ها در جنوب غربی فلوجه از دیگر تحولات نبرد با تروریسم تکفیری است.

 

نیروهای امنیتی این خودروی بمب‌گذاری شده از نوع همر را در منطقه البوحاتم در جوب غربی فلوجه با موشک حرارتی منهدم کردند.

 

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :